2000. augusztus 5., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 3. forduló, A-csoport:

Matáv-Compaq Sopron - Dunaferr SE 1-2 (1-1)
    gólszerzők: Sira (17.), illetve Tököli (9., 54.)
    sárga lap: Sifter (76.), Takács (80.), illetve Éger (39.), Molnár (72.)

Sopron:
    Borsi - Horváth R., Szabados, Salagean - Sifter Tibor, Vincze (Lippai 68.), Tóth, Somogyi, Kulcsár (Takács 75.) - Preisinger (Kovács 81.), Sira

Dunaferr:
    Bita - Szakos, Salamon, Éger (Molnár 57.), Kóczián - Zavadszky, Pomper (Rósa 46.), Lengyel, Nagy (Kiss Gy. 46.) - Tököli, Nicsenko

9. perc: Lengyel 30 m-es hosszú labdáját Tököli pontatlanul vette ugyan át, de mivel senki sem támadta, kapura tudott vele fordulni, és 14 m-ről a későn vetődő Borsi mellett a jobb sarokba lőtt (0-1).
    17. perc: Sifter jobboldali hajszálpontos beadását Sira előrevetődve 5 m-ről fejelte a kapu bal oldalába (1-1).
    35. perc: Salagean-Preisinger kényszerítőzés után a soproni csatár 17 m-ről a jobb kapufát találta telibe.
    54. perc: Kisszögletet követően Szakos adta be a 16-os magasságából a labdát, melyet Tököli senkitől sem zavartatva, estében rúgott 8 m-ről a kapuba (1-2).
    92. perc: A találkozó utolsó szögletét követően Horváth R. középreívelését Szabados fejelte kapura, de Bita bravúrral hárított.

Egyenlő erők küzdelmében a Dunaferr ismét bebizonyította, hogy rendkívül rutinos proficsapatnak számít. Helyzeteit sokkal jobban kihasználva tartalékosan is győzni tudott Sopronban.