Szombathely, 2000. április 29. szombat (tud.) - Labdarúgó PNB, 29. fordulójában:

gólszerzők: Bodor (2.), Balogh (28.), Borbély (87.), illetve Siklósi (41.)
    kiállítva: Bajzát (36.)
    sárga lap: Halmosi (42.), Balassa (45.), illetve Siklósi (37.), Dombi (39.), Turján (56.)

Haladás:
    Kurucsai - Pusztai (Rosca, a szünetben), Balassa, Simon - Bodor, Nagy Cs., Kaj, Somfalvi (Zsirai, 74.), Tóth P. - Balogh, Halmosi (Borbély, 55.)

Debrecen:
    Fekete - Bodnár, Gojan, Szatmári - Dombi, Kovács N. (Turján, a szünetben), Siklósi (Ulveczki, 75.), Bagoly, Böőr - Bajzát, Kerekes

2. perc: Halmosi 10 m-ről kapura lőtt, Fekete kiütötte a labdát, Bodor ott termett, de az ő lövése is kivágódott, s a középpályás másodszorra már a kapu közepébe kotorta a labdát (1-0).
    25. perc: Bodor két védőt is kicselezett, aztán az ötös sarkáról a jobb kapufa tövét találta el.
    28. perc: Somfalvi remekül indította Halmosit, aki keresztbeívelt és az érkező Balogh 6 méterről a bal felső sarokba lőtt (2-0).
    41. perc: Kerekes 20 m-es szabadrúgása a jobb kapufáról kipattant, a védők elméláztak, Siklósi eszmélt leghamarabb és ballal kapásból, 14 m-ről a kapu közepébe bombázott (2-1).
    63. perc: Kaj 22 m-ről a felső lécet találta el.
    87. perc: Kaj éles szögből leadott lövése a bal kapufa tövéről kifelé pattant, Borbély szemfüles volt és a kapu közepébe továbbította labdát (3-1).

Az első félidőben gólveszélyes Haladás megérdemelten szerzett vezetést. Szünet után meddő mezőnyfölényben játszottak a vendégek, helyzeteiket elhibázták, ráadásul a hajrában a Haladás növelni tudta előnyét, s megszerezte első tavaszi, hazai győzelmét.