Nyírség-Spartacus FC - Ferencvárosi TC 3 : 0 16:30

2020.05.09, 20:09
    Ott voltam ezen a Nyíregy Fradin anno, mivel 25 km-re laktam akkor a szabolcsi megyeszékhelytől. A hangulat tényleg felejthetetlen volt, ahogy az a nyiregyi csapat is. Ma már csak nosztalgia, de nálunk játszott Rakamazon korábban akkor a (kis) Kocsis (gólpaszt adott), Ruszlan (két gólt fejelt), a szélvészgyors Béla (Domokos), Thuróczy Miska, Kiss Gyuri is, de a Szpariban teljesedtek ki! Azóta egyik csapat sincs már sehol sem sajnos! Így múlik el a világ dicsősége......

2018.04.23, 12:47
    Nyíregyháza, 2000. április 1., szombat (tud.) - Labdarúgó PNB, 24. forduló:

Nyírség-Spartacus FC - Ferencvárosi TC 3-0 (3-0)
    Nyíregyháza, 12 000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Szatke (21.), Csernyijenko (39., 43.)
    kiállítva: Tóth (83.)
    sárga lap: Szatke (19.), Nagy S. (83.),illetve Csoknay (27.), Lakos (64.), Váczi (70.), Földvári (76.)

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S. (Gerliczki, 89.) - Turóczi, Kondora, Dican, Karkusz - Csernyijenko, Novák, Kocsis

Ferencváros:
    Szűcs L. - Szűcs M., Lakos, Nagy N. (Crnomarkovic, 26.) - Kriston, Csoknay, Bárányos (Váczi, a szünetben), Füzi (Földvári, a szünetben), Vén - Horváth, Tóth

21. perc: Novák jobboldali szögletét Csernijenko fejjel megcsúsztatta, a középen érkező Szatke 5 m-ről lőtt a kapuba (1-0).
    39. perc: Kocsis bal oldalról ívelt át a hosszú oldalra, Csernijenko 3 m-ről fejelt a jobb sarokba (2-0).
    43. perc: Novák jobboldali szögletét követően Csernijenko 5 m-ről fejelt a kapu közepébe (3-0).
    55. perc: Karkusz visszagurított Novákhoz, aki 10 m-ről a felső lécet találta el.
    83. perc: Nagy S. szabálytalanul szerelte Tóthot, aki megütötte a hazai játékost ezért piros lapot kapott.

A hazaiak remekül játszottak és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertek.