2018.04.24, 18:40
    Debrecen, 2000. március 17., péntek (tud.) - Labdarúgó PNB, 22. forduló:

Debreceni VSC-Újpest FC 2-3 (0-0)
    Debrecen, 3000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Sabo (51.), Böőr (63.), illetve Kovács Z. (55.), Tóth N. (60.), Waltner (90.)
    sárga lap: Vadicska (15.), Szatmári (19.), Gojan (30.), Sabo (59.), illetve Kiskapusi (5.), Szélesi (17.), Dvéri (36.)

Debrecen:
    Téglási - Bodnár, Gojan, Vadicska, Szatmári - Siklósi (Bajzát, 21.), Bagoly, Kovács N., Böőr - Kerekes, Sabo

Újpest:
    Bíró - Kiskapusi, Szlezák, Lőw - Zimmermann (Kerényi, 77.), Szélesi, Dvéri, Pető T., Tóth - Waltner, Kovács Z.

25. perc: Kovács Z. kényszerítőzött Dvérivel a DVSC 16-osán belül, majd a jobb sarok mellé perdített.
    27. perc: jobboldali beívelés után Sabo elé került a labda, aki csinált egy cselt, majd 13 m-ről lőtt, Bíró védett.
    51. perc: Bajzát indította a jobb oldalon kilépő Sabót, aki 13 m-ről, éles szögből lőtt a hosszú sarokba (1-0).
    55. perc: baloldali ÚTE-akció végén Kovács Z. Téglási mellett a bal sarokba lőtt (1-1).
    60. perc: Bodnár alászaladt egy beívelésnek, s Tóth N. 14 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).
    63. perc: Szatmári ugratta ki Böőrt, aki szépen gurított el a vetődő Bíró hasa alatt (2-2).
    83. perc: Kerényi fejéről kis híján saját kapujába jutott a labda, a felső lécről Sabo elé pattant, aki közvetlen közelről, estében fölé lőtt.
    90. perc: a félpálya közeléből Szatmári végzett el rosszul egy szabadrúgást, a labdával az újpestiek indulhattak a debreceni kapu elé, Dvéri előreívelését Waltner a kifutó Téglási fölött emelte a kapuba, a visszafutó védők már nem érték el a labdát (2-3).
    93. perc: jobboldali beadás ívét Bíró rosszul számította ki, a labda Gojan elé került, ő azonban az üres kaput sem találta.

A havas, fölázott pályán 2-2 után úgy látszott, hogy marad az 1-1 pontot érő végeredmény, de egy nagy egyéni hiba a vendégek sikerét jelentette.