MTK Hungária - Kispest-Honvéd FC 4 : 0 19:00

MTK Hungária FC - Kispest-Honvéd FC 4-0 (2-0)

Hungária krt., 4000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Kenesei (11., 50., 57.), Halmai (22.)
    sárga lap: Halmai (42.), Kovács H. (49.), illetve Bánföldi (29.), Dubecz (37.),Téger (55.), Füzi (66.), Hercegfalvi (69.)
    csere: Egressy helyett Helder (64.), Fehér Cs. helyett Leandro (72.), Kenesei helyett Preisinger (76.), illetve Wukovics helyett Hercegfalvi (a szünetben), Piroska helyett Domokos (74.)

MTK:
    Babos - Kuttor - Komlósi, Szamosi - Madar, Fehér Cs., Halmai, Erős, Kovács H. - Kenesei, Egressy

Kispest:
    Vezér - Téger - Medgyesi, Plókai - Dubecz, Szabó T. (Füzi, 35.), Bánföldi, Piroska, Lóczi - Borgulya, Wukovics

7. perc: Komlósi éles beadásából Egressy 7 m-ről szorongatott helyzetből alig fejelt mellé.
    11. perc: Szamosi ívelt hosszan előre, Vezér a 16-os vonalánál megpróbált felszabadítani, de a labdával a berobbanó Keneseit találta el, akinek lábáról az üresen maradt kispesti kapuba gurult a labda (1-0).
    13. perc: Kuttor éles, 4 m-es fejesét védte bravúrosan Vezér
    22. perc: Kenesei ívelte be a baloldali szögletet, középen Halmai emelkedett a legmagasabbra és 6 m-ről, fejjel a hosszú alsó sarokba csúsztatta a labdát (2-0).
    35. perc: Borgulya 15 m-es lövését Babos látványosan hárította.

A lendületesen, agresszívan játszó MTK megérdemelt kétgólos előnyt szerzett az első játékrészben.

50. perc: Fehér Cs. gurított a 16-os közepénél Kenesei elé, aki kilépett két vendégvédő között és 14 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (3-0).
    57. perc: Baloldali szöglet után Kuttor csúsztatta tovább fejjel a labdát Kenesei elé, aki a bal sarok irányába gurított és Vezér csak a gólvonalon túl tudta megfogni a labdát - a partjelző határozottan jelezte a találatot (4-0).
    83. perc: A sokadik sakk-matt helyzetet most Erős hagyta ki, az MTK középpályása 7 m-ről lőtt nem sokkal a keresztléc fölé.

A letámadó taktikát 75 percen át jól alkalmazó, minden csapatrészében jobb MTK fölényes győzelmet aratott a roppant gyenge teljesítményt nyújtó vendégek felett.