Szombathely, 1999. szeptember 11., szombat (tud.) - A labdarúgó PNB 5. fordulójában:

Haladás-Milos - Gázszer FC 1-3 (0-2)

Szombathely, 3000 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Halmosi (65.), illetve Földes (8.), Lukács (14.), Gőgh (67.)
    sárga lap: Tóth P. (39.), illetve Schindler (43.)
    csere: Némethy helyett Rosca (66.), Nagy Cs. helyett Borbély (86.), illetve Salacz helyett Benkő (58.), Lukács helyett Popovics (71.), Dvéri helyett Simek (89.)

Haladás:
    Takács - Sterean, Balassa, Tóth P. - Horváth, Nagy Cs., Neczpál, Némethy, Simon - Marginean, Diru (Halmosi 37.)

Gázszer:
    Biró - Szalay - Korol, Schindler - Dulics, Gőgh, Dvéri, Árky, Salacz - Földes, Lukács

8. perc: Korol a felezővonaltól indította Földest, aki a jobbösszekötő helyén kapura húzott, majd 14 m-ről laposan a jobb sarokba lőtt (0-1).
    14. perc: Dulics nagyszerű labdával indította a tisztán álló Lukácsot, aki a balösszekötő helyén remekül vette át a labdát, majd 15 m-ről a jobb felső sarokba csavarta (0-2).
    16. perc: Dvéri bal oldalról, 22 m-ről végzett el szabadrúgást. Félmagasan a kapu elé lőtte, és a kapujából kifutó Takács Földes fejéről ütötte le a labdát.
    18. perc: Marginean a jobbszélen futott el, majd középre adott, és a második hullámban érkező Némethy 24 m-ről kapura lőtt, de Bírónak sikerült hárítani.
    21. perc: Simon balszélről, éles szögből leadott 24 m-es lövését Bíró a jobb kapufa segítségével hárította.
    49. perc: Árky a középen felfutó Dulicshoz továbbította a labdát, aki 16 m-ről centiméterekkel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
    55. perc: Nagy Cs. ugrott ki középen, már a 16-oson belül járt, amikor a kapujából kiinduló Bíró Szalay segítségével tisztázni tudott előle.
    58. perc: Dvéri 23 m-ről leadott lapos lövését Takács gyors vetődéssel hárította.
    65. perc: Simon a balösszekötő helyén harcolt a labdáért Korollal, majd laposan középre lőtt, és a jó ütemben érkező Halmosi 6 m-ről a kapu közepébe továbbított (1-2).
    67. perc: A jobbösszekötő helyén felfutó Gőgh 12 m-ről a kapu bal oldalába helyezte a labdát (1-3).
    76. perc: Lőrincz ugrott ki középen a felezővonaltól, végigvezette a labdát, majd 20 m-ről laposan lőtt, de Takácsnak sikerült szögletre hárítani.

A megilletődötten kezdő hazai csapattal szemben támadólag fellépő Gázszer hamar kétgólos vezetésre tett szert. Ez végig meghatározta a mérkőzés kimenetelét, mert a vendéglátók csak nagyon nehezen kaptak lábra. Szünet után a csereként beállt Halmosi valamit lendített a csapat játékán, de a sorozatosan hibázó hazai védők nem tudták megakadályozni, hogy a vendég Gázszer biztosan nyerje a találkozót és a bajnoki tabella élére álljon.