Újpest FC - Nyírség-Spartacus FC 4 : 0 17:00

2018.09.11, 13:14 (szerk.: 2018.09.13, 17:08)
    Az MTI szerint nem Ács öngólja (Nemzeti sport szerint) a 4., hanem Babos gólja.

2018.09.11, 13:14
    Budapest, 1999. augusztus 21. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Újpest FC - Nyírség-Spartacus FC 4-0 (2-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Makai
    gólszerzők: Tóth N. (37., 46.), Zimmermann (43.), Babos Á. (75.)
    sárga lap: Babos Á. (62.), Terjék (76.), illetve Lenkey (87.)

Újpest:
    Bíró - Babos, Szlezák, Tamási, Kiskapusi - Zimmermann (Kovács B. 67.) Véber (Kopunovics, 82.), Lőw, Tóth N. - Kovács Z. (Tokodi, 82.), Terjék

Nyíregyháza:
    Rácz - Ács, Szatke, Göncz, Lenkey - Turóczi (Szécsi, 69.), Szabó A., Dican, Karkusz - Novák (Kondora, 52.), Baranyi (Csernyenko, 46.)

14. perc: Novák egy hosszú indítást követően még Bíró kapust is kicselezte a 16-osnál, de kisodródott, s így odalett a kecsegtető vendéglehetőség.
    17. perc: Dican jobb felső sarokra irányított szabadrúgását Bíró bravúrral mentette szögletre.
    19. perc: Véber végezhetett el szabadrúgást a bal oldalon, labdáját Kovács Z. Tóth N. elé perdítette, aki az ötösről Ráczba lőtte a labdát.
    37. perc: Tóth N. Véber labdájával kilépett a lesre játszó védők között és a kiinduló Rácz felett a kapuba emelt (1-0).
    43. perc: Tóth N. 22 m-es szabadrúgása éppen Rácz előtt pattant le, így a kapus csak kitenyerelni tudta a labdát, az érkező Zimmermann pedig közvetlen közelről a kapuba továbbított (2-0).
    46. perc: Jószerivel még ki sem jöttek a csapatok az öltözőből, amikor Terjék átadásából Tóth N. a balösszekötő helyéről kipókhálózta a bal felső sarkot (3-0).
    72. perc: Véber nagyszerű indítása után Kovács B. középre játszott, ám Terjék fejesét Rácz biztosan védte.
    75. perc: Babos Á. Véber összejáték után Babos Á. a a 16-osról lőtt, a labda egy védő lábát érintve Rácz fölött a kapuba hullott (4-0).
    90. perc: Csernyenko egyedül törhetett az újpesti kapura, de 14 m-ről gyatrán mellé lőtt.

Az Újpest 8 perc alatt szerzett három gólt, majd eggyel még megtoldotta, s időnként még szellemes játékra is tellett az erejéből a vérszegény nyírségi gárda ellen.