Lombard FC Tatabánya - Dunaferr SE 3 : 3 17:00

2018.09.11, 13:33 (szerk.: 2018.09.13, 17:06)
    Az MTI és a Nemzeti Sport szerint az utolsó gól nem Milovanovicé hanem Nichenkóé.

2018.09.11, 13:33
    Budapest, 1999. augusztus 21., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Lombard FC Tatabánya-Dunaferr SE 3-3 (2-1)

Csepel, 1500 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Kovács A. (23.), Nagy S. (45.), Kiprich (61.), illetve Orosz (41.), Nicsenko (64., 84.)
    kiállítva: Andai (47.)
    sárga lap: Virág (5.), Andai (42., 47.), Nagy S. (43.), Kiprich (49.), Mészöly (72.), Kiss B. (78.), illetve Zavadszky (6.), Milovanovics (68.)

Tatabánya:
    Gelei - Szabó V., Mészöly, Szalma, Virág - Süveges, Fabrizio (Andai, 7.), Kovács A. - Kiss B. (Szoboszlai, 79.), Kiprich (Letenyei, 66.), Nagy S.

Dunaferr:
    Rabóczki (Bita, 28.) - Salamon - Milovanovics, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Lengyel (Komódi, a szünetben), Ja:kl, Rósa H. (Tököli, 57.) - Orosz, Nicsenko

7. perc: Fabrizio, a Lombard újonc brazil játékosa bokasérülést szenvedett, és mentővel a Sportkórházba szállították.
    23. perc: Kiprich indította Kovács Attilát, aki egyedül vezette a labdát Rabóczkira, és 10 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).
    28. perc: Rabóczki jó ütemű kifutással tisztázott Kiss B. elől, de összeütközött a Lombard csatárával, megsérült, így helyére Bita állt a dunaújvárosi kapuba.
    41. perc: Zavadszky jobboldali beadása után Orosz 6 méterről fejelt kapura, Gelei csak beleérni tudott a labdába, amely a hálóba pattant (1-1).
    45. perc: Kiprich végzett el szabadrúgást a dunaújvárosi 16-os baloldala és az oldalvonal közötti területről, középen több Lombard-játékos is érkezett, közülük Nagy S. öt méterről Bita kapujának bal alsó sarkába fejelt (2-1).
    61. perc: Süveges jobboldali, erős beadását Kiprich 10 m-ről előrevetődve fejelte a léc alá (3-1).
    64. perc: Zavadszky a 16-os jobboldaláról középre játszott, Nicsenko 8 m-ről jobbsarokba perdített (3-2).
    84. perc: Egy röviden kifejelt labdát Milovanovics 10 m-ről, egyből kapura bólintott, a labda a kapufáról pattant a gólvonal elé, amit Nicsenko a hálóba továbbított (3-3).

Mindkét csapat támadó felfogásban játszott, és a sok szabálytalansággal tarkított mérkőzésen igazságos eredmény született.