Debreceni VSC - Diósgyőri FC 2 : 0 17:00

2018.03.30, 16:22
    Debrecen, 1999. augusztus 21. szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Debreceni VSC-Diósgyőri FC 2-0 (0-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Bede
    gólszerzők: Sabo (47.), Bajzát (89.)
    sárga lap: Böőr (8.), Pető (19.), Sabo (64.), illetve Frunza (33.), Raican (36.), Sorin (76.)

Debrecen:
    Téglási - Bodnár, Gojan, Vadicska, Pető - Böőr, Sándor, Bagoly, Szatmári (Bernáth,78.) - Sabo (Bajzát, 64.), Casoltan (Siklósi, 88.)

Diósgyőr:
    Nagy - Szakos (Dukon, 77.), Timko, Hompoth, Kovács - Páling, Sorin, Filipovics (Buliga, 56.), Lipták - Raican, Frunza (Barva, 88.)

3. perc: Frunza tört előre a bal oldalon, labdája a védőkről Sorin elé pattant, akinek lövése a felső lécet is érintve hagyta el a játékteret.
    6. perc: Bagoly lőtt 16 m-ről, a középre tartó nem túl erős lövést Nagy öklözte ki.
    14. perc: Frunza cselezgetett a debreceni 16-os jobb oldalán, majd a kapu előtt keresztbe ellőtte a labdát.
    29. perc: Böőr szépen ment el az alapvonalig, majd keresztbe ívelt, ám Bagoly elől a védők kifejelték a labdát.
    33. perc: Filipovics tört be a 16-os bal oldalán, majd a hosszú sarok mellé emelt.
    47. perc: Jobb oldali hazai szöglet után 19 m-ről Bodnár lőtt, a labdába Sabo beleért, így az róla pattant a kapu közepébe (1-0).
    52. perc: Sabo ívelt szabadrúgásból a kapu elé, Gojan nem sokkal fejelt mellé.
    70. perc: Vadicska csúszott el saját 16-osán belül, Raican azonban gyatrán lőtt, így Téglási védett.
    74. perc: Bajzát elől akart felszabadítani Kovács, ám a felpattanó labdát 7 méterről kapusába rúgta, és csak ezután szabadult fel a diósgyőri kapu.
    89. perc: Bernát, Böőr, majd Siklósi volt a labda útja a jobb oldalon, majd a csereként beállt Siklósi az alapvonalról adott középre, ahová az ugyancsak csereként játszó Bajzát ért oda a legjobbkor és beállította a végeredményt (2-0).

Az inkább küzdelmes, mintsem színvonalas mérkőzésen megérdemelten nyert a Debrecen.