Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - III. Kerület FC-Auto Trader 2 : 1 17:00

2018.09.14, 20:24 (szerk.: 2018.09.15, 13:53)
    Az MTI nem jelzi Casoltan, Molnár és Kilik lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.09.14, 20:23
    Zalaegerszeg, 1999. június 16., szerda (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

Zalahús ZTE FC - III. Kerület FC-Auto Trader 2-1 (1-0)

Zalaegerszeg, 3500 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Ferenczi (3.), Sebők (70.), illetve Wukovics (55.)
    sárga lap: Somfalvi (33.), Szőke (57.), illetve Vincze (75.)
    csere: Németh helyett Tóth Z. (56.), Szőke helyett Babati (60.), Ferenczi helyett Kámán (85.), illetve Gyura helyett Kilik (46.), Lendvai helyett Juhos (80.), Vincze helyett Sági (83.)

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Kocsárdi, Strasser, Csóka - Szőke, Molnár, Somfalvi, Németh - Sebők, Ferenczi, Casoltan

III. Kerület:
    Tóth - Kovács N., Vincze, Gál, Pálfi - Tordai, Gyura, Gáspár, Stranyóczky - Lendvai, Wukovics

3. perc: Szőke jobb oldali beadását Ferenczi 5 m-ről a jobb felső sarokba fejelte (1-0).
    15. perc: Megérkeztek a ZTE szurkolói, akik eddig távollétükkel tüntettek a csapat múlt heti, szombathelyi gyenge produkciója miatt.
    18. perc: Casoltan remekül tálalt Somfalvi elé, aki 14 m-ről rosszul célzott, a labda elkerülte a bal alsó sarkot.
    34. perc: Az első vendégakció végén Stranyóczky 17 m-es lövését biztosan fogta Vlaszák.
    42. perc: Molnár tört előre, sorra cselezte ki a védőket, de lövése elkerülte a bal alsó sarkot.
    47. perc: Szőke beadása után a védőkről Casoltan elé pattant a labda, aki fölé lőtt.
    49. perc: Egyenlítethetett volna a vendégcsapat, Wukovics egyedül vezette kapura a labdát, de Vlaszák lábbal hárított.
    55. perc: Lendvai indította Wukovicsot, aki kicselezte Csókát, majd 10 m-ről a hosszúsarokba gurított (1-1).
    58. perc: Lendvai 20 m-es szabadrúgását védte Vlaszák.
    61. perc: Babati beadása után Sebők 8 m-ről ordító helyzetből a védőkbe lőtt.
    68. perc: Tóth Z. 22 m-es lövése a kapufán csattant, a labda Casoltan elé került, aki ismételt, és a labda ismét a jobb oldali lécről vágódott ki.
    70. perc: Sebők 19 m-es szabadrúgása a jobb kapufáról a hosszúsarokba vágódott (2-1).
    75. perc: Ferenczi elől Vincze a 16-oson belül kézzel mentett, a megítélt 11-est Sebők gyengén lőtte, Tóth kiütötte a labdát.

Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a kiesett vendégek végig becsületesen küzdöttek, a ZTE-t nagy erőbedobásra késztették, és a hazaiak csak nagy küzdelemben tudtak felülkerekedni. A látottak alapján a ZTE egygólos győzelme megérdemelt.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.09.14, 20:08
    Kámán Attila utolsó NB I-es bajnoki mérkőzése.