III. Kerület FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 0 : 2 13:00

2019.01.23, 12:57
    Budapest, 1998. november 29., vasárnap (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 17. fordulójában:

III. Kerület FC - Zalahús ZTE FC 0-2 (0-2)
    Hévízi út, 500 néző, V: Makai

gólszerzők: Casoltan (29.), Arany (35.)
    sárga lap: Varga (28.), Kovács (55.), illetve Kocsárdi (88.)
    csere: Bodor helyett Wukovics (56.), Kovács helyett Kun (70.), illetve Babati helyett Csóka (61.), Szabó II. helyett Somfalvi (83.), Casoltan helyett Tóth (86.)
    jók: Tordai, Schultz, illetve Arany, Kocsárdi, Sebők

III. Kerület:
    Lippai - Filó T., Varga, Metzger - Kovács, Gáspár, Vincze, Schultz - Tordai - Bodor, Bencze

ZTE:
    Vlaszák - Filó A., Németh, Szabó I., Kocsárdi - Casoltan, Arany, Szabó II., Babati - Ferenczi, Sebők

A mély talajú pálya miatt folyamatos játék nem alakulhatott ki, ezért a találkozó elején főleg a fizikai küzdelem és az ívelgetések domináltak.

Az 5. percben Tordai három védő között beküzdötte magát a zalaegerszegi 16-oson belülre, de nem lőtt, hanem büntetőt akart kiharcolni, Makai játékvezető azonban továbbot intett.

A 26. percben, Tordai 15 méteres lövésénél kellett először védenie Vlaszáknak, aki vetődve hárította a bal alsó sarokba tartó labdát.

A 29. percben megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg: Sebők lövése után a védőkről Casoltan elé került a labda, és a vendégek középpályása 5 méterről nem hibázott (0-1).

Hat perccel később második helyzetét is gólra váltotta a vendégcsapat. Casoltan kiugratását követően Arany 16 méterről a bal alsó sarokba gurított (0-2).

Kimaradt hazai gólhelyzettel kezdődött a második félidő: Tordai fejesét Vlaszák védte, a kipattanót Bencze fejelte vissza, de Kocsárdi a gólvonalról kivágta a labdát.

Az 59. percben Sebők beadását követően Arany az ötös sarkáról, senkitől sem zavartatva a kapu fölé lőtt.

Az óbudaiak nem találták a Zalaegerszeg szorosan záró védelmének ellenszerét, így csak meddő mezőnyfölényt harcolhattak ki.

A vendégek megérdemelten szerezték meg a három pontot, miután kevés helyzetükből kettőt értékesíteni tudtak.