Videoton FC Fehérvár - Vác FC-Zollner 3 : 2 19:00

2018.12.18, 13:35
    Székesfehérvár, 1999. május 8. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - Vác FC-Zollner 3-2 (0-2)

Székesfehérvár, 3000 néző, V: Piller
    gólszerzők: Waltner (52.), Kiss (62.), Nagy L. (68.), illetve Rob (16.), Bábik (38.)
    sárga lap: Csordás (61.), Waltner (62.), Zsivóczky (65.), Tóth A. (80.), illetve Lévai (69.), Bábik (91.)
    csere: Petrics helyett Csordás (a szünetben), Bobory helyett Tóth A. (a szünetben), Nagy L. helyett Györök (70.), illetve Nagy T. helyett Vitelki (74.), Rob helyett Andrásy (82.)

4. perc: Horváth Cs. 25 m-ről nagy lövést zúdított kapura, a labda centiméterekkel került a kapu mellé.
    6. perc: Szögletrúgást követően Zsivóczky bal oldalról belőtt labdájáról alig maradt le a nagy helyzetbe kerülő Bobory.
    16. perc: Horváth P. Nagy lendülettel tört a bal oldalon előre, az alapvonalról középre adott, és Rob 2 m-ről perdítette a labdát a kapu közepébe (0-1).
    25. perc: Horváth P. keverte meg Petricset, de 15 m-ről a balösszekötő helyéről a hosszú sarok fölé lőtt.
    28. perc: Kiss jobboldali beadását Waltner 8 m-ről lőtte kapura, a jobb alsó sarokba tartó labdát Hámori bravúrral védte.
    38. perc: Bábik vitte fel a labdát, Robhoz akarta azt továbbítani, de Schindler közbelépett. Balszerencséjére, mert a labda visszapattant Bábik elé, aki néhány lépés után 9 m-ről a kivetődő Milinte felett a kapu közepébe emelt (0-2).
    52. perc: Zsivóczky indítását követően Waltner lépett ki, lövését Hámori még lábbal hárította, de az visszapattant a fehérvári csatár elé, aki 5 m-ről az üres kapuba lőtt (1-2).
    59. perc: Róth tört kapura a bal oldalon, azonban óriási helyzetben 12 m-ről a kivetődő Hámoriba lőtt.
    62. perc: Zsivóczky kitűnően indította Waltnert, aki elfutott a jobb oldalon, beadását Kiss 2 m-ről vágta a hálóba (2-2).
    68. perc: Nagy L. a félpályáról indulva sorra futotta le a váci védőket, majd 12 m-ről laposan a kapu bal oldalába lőtt (3-2).

Az első félidőben a helyzeteit kitűnően kihasználta a Vác. Szünet után teljesen új felfogásban játszó Videoton lépett pályára, óriási iramot diktálva, helyzeteit kihasználva kitűnő teljesítményével megérdemelten győzött az ekkor már gyengélkedő Vác ellen.