Budapesti VSC-Zugló FC - Kispest-Honvéd FC 3 : 0 17:00

2018.12.28, 16:15
    Budapest, 1999. május 5. szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Kispest-Honvéd FC 3-0 (2-0)

Szőnyi út, 1000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Détári (15.), Usvat (45.), Aubel (80.)
    kiállítva: Lóczi (79.)
    sárga lap: Usvat (24.), illetve Lóczi (48., 79.), Gabala (50.), Medgyesi (71.)

BVSC:
    Rott - Tomper, Balogh, Bérczy - Polonkai, Csillag, Détári (Bozsik, 83.), Füzi, Usvat (Vincze, 78.) - Aubel, Anghel (Szilágyi, 71.)

Kispest:
    Vezér - Plókai, Medgyesi, Csábi (Lóczi, 38.), Hungler - Dubecz, Zováth, Gabala (Bánföldi, 59.) - Csertői (Némethy, 59.), Kabát, Borgulya

8. perc: Détárinak a 16-os bal sarkáról elvégzett szabadrúgását Vezér védte.
    9. perc: Borgulya a kapuval szemben állva 16 méterről lőtt, a labda centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
    13. perc: Füzi 16 méteres lövését védte bravúrral Vezér.
    15. perc: Détári tört be a Kispest 16-osára, majd két védőt is lerázott magáról, elfektette Vezért és négy méterről az üres kapuba gurított (1-0).
    45. perc: Usvat lépett ki a kispesti védők közül egy 50 méteres indítással, majd elegánsan a kapuba emelt (2-0).
    52. perc: Détári újra a 16-os bal sarkától lőhetett szabarúgást. A középpályás rövid oldalra csavart lövését Vezér biztosan védte.
    55. perc: Egy szöglet után a kifejelt labdát Polonkai 17 méterről lőtte kapura, Vezér vetődve hárított.
    59. perc: Usvat emelt balról a Kispest kapuja elé, ahol Aubel 6 méterről a jobb felső sarok mellé fejelt.
    64. perc: Borgulya 17 méteres lapos lövését hárította Rott.
    79-80. perc: Lóczi feleslegesen szabálytalankodott az oldalvonalnál, amiért megkapta második sárga lapját, így a pirosat is. A 16-ossal egy magasságból beívelt szabadrúgás után Aubel 6 méterről csúsztatta a labdát a kapu jobb oldalába (3-0).

A mérkőzést végig irányító BVSC megérdemelten nyert az elképzelés nélkül futballozó Kispest ellen.