MTK Hungária - Vasas Danubius Hotels 2 : 0 19:00

2019.01.02, 11:57
    Budapest, 1999. április 10., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 24. fordulójában:

MTK Hungária FC - Vasas Danubius Hotels 2-0 (2-0)

Hungária krt., 5000 néző, V: Cserna
    gólszerzők: Szekér (9.), Halmai (44.)
    sárga lap: Komlósi (23.), Szekér (89.), illetve Gricajuk (20.), Pál (57.), Váczi (89.)
    cserék: Preisinger helyett Balaskó (59.), Kenesei helyett Orosz (59.), Halmai helyett Babos Á. (87.), illetve Koltai helyett Váczi (a szünetben), Zombori helyett Maczó (70.), Pál helyett Nyerges (84.)

MTK:
    Babos - Szekér - Komlósi, Elek - Erős, Molnár, Halmai, Illés, Madar - Kenesei, Preisinger

Vasas:
    Végh - Mónos - Gricajuk, Juhár, Tóth A. - Farkasházy, Galaschek, Aranyos, Zombori - Koltai, Pál

6. perc: Madar átadása után Preisinger lőtt 15 méterről, Végh védett.
    9. perc: Madar bal oldali szögletét követően Szekér 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt (1-0).
    22. perc: Aranyos balról Koltaihoz ívelt, a Vasas csatára alig fejelt a kapu bal oldala mellé.
    44. perc: Erős a bal oldalról középre ívelt Halmaihoz, aki 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (2-0).
    60. perc: Galaschek pörgetett a jobb oldalon induló Váczi elé, a csereként beállt középpályás 12 méterről megcélozta a kaput, Babos azonban hárított.
    68. perc: Elek a kaputól 12 méterre helyezkedő Illéshez ívelt, ő átfejelte a labdát balra Madarhoz, aki a bal sarok mellé "bólintott".
    79. perc: Váczi végzett el szabadrúgást 28 méterről, középről, Babos megfogta a jobb sarok felé tartó labdát.
    86. perc: Váczi a felezővonaltól indulva néhány csel után kiugratta a jobb oldalon Nyergest, ő visszafejelt Galaschekhez, aki 14 méterről, nagy gólhelyzetben a bal sarok mellé lőtt.

A jó iramú mérkőzés első félidejében megérdemelten szerzett kétgólos vezetést az MTK. Váczi beállításával a második játékrészre némileg javult a Vasas játéka, de a hazai csapat meg tudta tartani előnyét.