Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 2 : 1 15:00

2019.01.16, 12:46
    Budapest, 1998. március 21., vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Kispest-Honvéd FC 2-1 (1-0)
    Fáy utca, 3000 néző, V: Arany

gólszerzők: Hámori (35.), Juhár (67.), illetve Gabala (82.)
    sárga lap: Farkasházy (85.), Tóth (87.), illetve Kabát (6.), Csábi (60.), Dubecz (62.), Medgyesi (90.)

Vasas:
    Végh - Gricajuk, Tóth, Juhár, Aranyos - Szilveszter (Herczegh, 68.), Farkasházy, Galaschek, Pál (Maczó, 88.) - Váczi (Sowunmi, 72.), Hámori

Kispest:
    Vezér - Plókai, Csábi, Medgyesi, Gabala - Dubecz, Bánföldi (Schultz 38.), Zováth, Némethy (Holló, 57.) - Kabát, Borgulya

5. perc: Szilveszter egyéni akció végén 20 m-ről lőtt, Vezér biztosan védett.
    17. perc: Kabát cselezgetett a Vasas 16-osán belül, majd 10 m-es lövését Végh bravúrral hárította.
    28. perc: Farkasházy kiugratása után Hámori 7 m-ről kapura lőtt, Vezér szépen mentett.
    35. perc: Váczi szerencsével tartotta meg a labdát a vendégcsapat 16-osán belül, majd visszagurítását Hámori 10 m-ről a hosszú sarokba rúgta (1-0).
    36. perc: Némethy jobb oldali szögletét Plókai 4 m-ről a felső lécre fejelte.
    65. perc: Váczi jó szögből végezhetett el szabadrúgást, de 22 méteres lövése a sorfalról szögletre pattant.
    67. perc: Váczi bal oldali beadását Juhár közelről csúsztatta a vendégek kapujába (2-0).
    81. perc: a csereként pályára lépett Sowunmi a saját térfeléről a kispesti 16-osig vezette a labdát, de átadását Hámori a kapu torkában elügyetlenkedte.
    82. perc: Dubecz jobb oldali beadását Gabala közelről fejelte a Vasas kapujába (2-1).

Alacsony színvonalú mérkőzésen a többet támadó Vasas szerencsés győzelmet aratott.