Győri ETO FC - Debreceni VSC-Epona 3 : 1 17:00

2018.06.10, 09:39
    Győr, 1998. március 20., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 21. fordulójában:

Győri ETO FC - DVSC-Epona 3-1 (1-1)
    Győr, 8000 néző, V: Kiss
    gólszerzők: Balla (24.), Somogyi (70. - 11-esből), Szarvas (81.), illetve Bagoly (5.)
    sárga lap: Salagean (45.), illetve Pető (22.), Dombi (68.), Vadicska (70.), Cornéliu (78.)

Győr:
    Molnár - Bognár, Lakos, Stark - Baumgartner (Böjte, 77.), Csiszár, Somogyi, Salagean - Lazar (Szarvas, 46.), Balla, Vayer

DVSC:
    Fekete - Bernáth, Gojan, Sándor (Cornélia, 54.), Pető - Dombi, Vadicska, Szatmári, Bagoly - Sabo, Ilea

5. perc: bal oldali debreceni szöglet után csak nézték a hazai játékosok, hogyan pattog a labda a kapujuk előtt, Bagoly eszmélt leghamarabb és 8 méterről a kapuba vágta a labdát (0-1).
    18. perc: Dombi elfutott a jobb szélen, átívelt a bal oldalon érkező Sabohoz, aki két jó csel után megcélozta a bal sarkot, de Molnár bravúrral védett.
    24. perc: Baumgartner lövése után még tisztáztak a debreceni védők, de a labda Balla felé pattant, aki 8 méterről a léc alá fejelt (1-1).
    35. perc: Bagolyt buktatták a hazai védők a 16-os előtt, a jogos szabadrúgást Sabo a sorfalva lőtte.
    43. perc: Somogyi bal oldali szögletrúgása után Stark alig fejelt a bal kapufa mellé.
    47. perc: Balla elfutott a jobb szélen, középre adott, Szarvas azonban senkitől sem zavartatva mellé lőtt.
    54. perc: Somogyi 22 méteres szabadrúgása centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot.
    68. perc: Dombi elvette Csiszártól a labdát, kapura tört, de nem a lövésre koncentrált, feldobta magát, ezért a játékvezető sárga lappal figyelmeztette.
    70. perc: Vadicska kezezett a büntető területen belül, 11-es, a büntetőt Somogyi értékesítette (2-1).
    81. perc: Balla adott jó labdát a 16-osnál Szarvasnak, aki futtából, 14 méterről a jobb sarokba bombázott (3-1).

Jó iramú mérkőzésen, második félidei jobb teljesítményével megérdemelt a győriek sikere a végig egyenrangó Debrecennel szemben.