Debreceni VSC-Epona - Diósgyőri FC 5 : 0 14:30

2018.06.06, 19:18
    Debrecen, 1999. március 6., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

DVSC-Epona - Diósgyőri FC 5-0 (1-0)

Debrecen, 8000 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Sabo (23., 52.), Böőr (54.), Dombi (56.), Szatmári (79.)
    kiállítva: Szmiljanics (13.)
    sárga lap: Ilea (26.), illetve Szmiljanics (9.)

DVSC:
    Fekete - Gojan - Vadicska, Pető - Bodnár, Sándor - Dombi, Böőr (Kovács 81.), Szatmári (Madar, 83.) - Sabo, Ilea (Bagoly, 86.)

Diósgyőr:
    Rácz - Szmiljanics - Földvári (Ternován, 60.), Téger, Kovács - Turóczi (Varga, 80.), Kiser, Buzás, Kákóczki - Szabados, Domokos (Földes, 68.)

23. perc: Sándor indította Sabót, aki a leshatárról kilépve gurított el Rácz mellett (1-0).
    52. perc: Bal oldali hazai akció végén először úgy tűnt, Sabo elől felszabadítanak a diósgyőriek, ám Kovácsról újra a román játékos elé pattant a labda, ő pedig átfejelte azt a kapujából kilépő Ráczon (2-0).
    54. perc: Gyors debreceni akció végén Sabo Böőrt indította, aki higgadtan helyezett Rácz mellett a hálóba (3-0).
    56. perc: Dombi lépett ki a diósgyőri védők közül, egyedül vezethette kapura a labdát, majd a kiszolgáltatott Rácz mellett a jobb sarokba helyezett (4-0).
    79. perc: Vadicska indította a jobb oldalon Dombit, aki középre tálalt, Szatmári pedig ballal félmagasan a hálóba lőtt (5-0).

A mérkőzés két legdöntőbb momentuma Szmiljanics kiállítása, illetve Sabo második gólja volt, mivel az utóbbit követően a Diósgyőr már lélekben is feladta a mérkőzést. A hazaiak - fölényüket kihasználva - igazi örömfutball mutattak be, és győzelmük ilyen arányban is megérdemelt.