Győri ETO FC - Kispest-Honvéd FC 2 : 2 17:00

2019.01.29, 16:40
    Győr, 1998. november 7., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 14. fordulójában:

Győri ETO FC - Kispest-Honvéd FC 2-2 (1-0)
    Győr, 12 000 néző, V: Bede

gólszerző: Balla (23.), Somogyi (49. - 11-esből), illetve Azoitei (85. - 11-esből, 88.)
    sárga lap: Salagean (16.), Korsós Gy. (41.), Csiszár (83.), illetve Csertői (2.), Kabát (56.), Dubecz (80.)
    piros lap: Borgulya (73.)
    csere: Balla helyett Szarvas (67.), illetve Pintér helyett Gabala (53.), Kabát helyett Cseke (64.), Csertői helyett Azoitei (76.)
    jók: Stark, Vayer, illetve Dubecz, Azoitei

Győr:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Balla, Vayer

Kispest:
    Rott - Plókai, Csábi, Farkas, Lóczi - Pintér, Dubecz, Bánföldi - Csertői, Borgulya, Kabát

A hazaiak gyorsan el szerették volna dönteni a három pont sorsát, és a kezdő sípszó után azonnal beszorították a Kispestet. Öt perc alatt két gólhelyzetet is teremtettek Rott kapuja előtt a győri csatárok, de próbálkozásaikat nem kísérte szerencse.

A 14. percben veszélyeztetett első alkalommal a vendégcsapat, Kabát távoli lövését Molnár biztosan hárította. A 23. percben vezetéshez jutott a Győr, Vayer baloldali beadását Balla 12 m-ről a léc alá vágta (1-0).

A vezető gól után kissé alábbhagyott a Győr lendülete, a Kispest is vezetett néhány támadást, de nem sok eredménnyel.

A 49. percben Baumgartnert buktatta Farkas a büntetőterületen belül, Bede 11-est ítélt, amit Somogyi a bal sarokba lőtt (2-0).

A 73. percben közvetett szabadrúgáshoz jutott a Kispest, Cseke egyből a jobb felső sarokba lőtt. A gólt Bede érvénytelenítette, mivel a kispesti játékos lövése után már senki sem ért a labdához. Az eset után Borgulya megsértette a játékvezetőt, amiért piros lapot kapott.

A 85. percben kezezés után büntetőhöz jutott a Kispest, amit Azoitei értékesített (2-1). A 88. percben jobboldali beadás után Azoitei fejelt 6 m-ről a győri kapuba (2-2).

A sokat könnyelműsködő hazai csapat már megnyertnek látszó mérkőzést engedett ki a kezéből.