Kispest-Honvéd FC - Újpest FC 2 : 3 13:30

1. avatar: fgymat
    2019.02.15, 13:22
    SÁRGA LAP: Kiskapusi (Pintér gáncsolásáért) a 36., Herczeg (Bánföldi buktatásáért) az 52., Fehér (reklamálásért) az 58., Szántó (Kvasz buktatásáért) a 80. percben

Nemzeti Sport
    1998.11.01.

2019.01.30, 15:35
    Az MTI nem jelzi Fehér lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2019.01.30, 15:34
    Budapest, 1998. október 31., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 13. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Újpest FC 2-3 (0-1)
    Bozsik-stadion, 4000 néző, V: Hajdó

gólszerzők: Bánföldi (50.), Csertői (52.), illetve Pető (42.), Herczeg (49.), Korsós (75.)
    sárga lap: Szántó (79.), illetve Kiskapusi (36.), Herczeg (51.)
    csere: Farkas helyett Szántó (64.), Szántó helyett Holló (82.), illetve Jenei helyett Kvasz (12.), Tóth N. helyett G. Kopunovics (83.), Herczeg helyett Bérczy (86.)
    jók: Lóczi, Bánföldi, illetve Korsós, Pető, Herczeg

Kispest:
    Rott - Csábi - Plókai, Müller - Pintér, Dubecz, Farkas, Bánföldi, Lóczi - Csertői, Borgulya

Újpest:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Szlezák - Jenei, Pető, Fehér, Tóth N. - Herczeg, Kovács Z., Korsós

A két szurkolótábor erős szópárbajjal, a két csapat pedig gyenge mezőnyjátékkal kezdett. A játékosok az első 25 percben, mindössze egy-két szép mezőnybeli megoldással vétették magukat észre, a két 16-os környékén azonban már elfogyott a tudományuk.

Az első helyzetre a 28. percig kellett várni, ekkor Csertői kapott labdát a bal oldalon, egyedül tört kapura, majd 15 méterről lőtt, ám Bíró lábbal védett. A kipattanó labda újra a kispesti csatár elé került, aki átemeléssel kísérletezett, de az újpesti kapus felugorva elérte a labdát és hárított.

A 34. percben Lóczi 25 méteres lövését védte az újpesti kapus.

A 42. percben váratlanul vezetést szerzett az Újpest. Pető vitte fel a labdát zavartalanul a hazai térfélen, majd középről, 22 méterről hatalmas gólt lőtt a hazai kapu jobb felső sarkába. A vetődő Rott nem védhette a lövést (0-1).

Gyors gólokkal kezdődött a második félidő. A 49. percben Korsós baloldali beadását Herczeg öt méterről a jobb alsó sarokba csúsztatta (0-2).

A középkezdés után szépített a Kispest: balról került az újpesti kapu elé a labda, a védők nem tudtak felszabadítani és Bánföldi 10 méterről a kapu közepébe lőtt (1-2).

Két perc múlva már az egyenlítő gólnak örülhetett a kispesti közönség. Újra ügyetlenkedett a vendégvédelem, így Csertői megszerezte a labdát a 16-oson belül, majd két lépést vezette a játékszert és 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett (2-2).

A gólt követően közel 20 percig a küzdelem dominált, egyetlen eseményként azt lehetett följegyezni, amikor a megsérült Pető alatt leszakadt a hordágy.

A 75. percben ismét vezetést szerzett az Újpest. A szabadon álló Herczeg kapott labdát a jobb oldalon, majd a 16-os és az oldalvonalon közötti területről középre ívelt, és Korsós 6 méterről senkit sem zavartatva fejelt Rott kapujának bal felső sarkába (2-3).

Három perccel később Korsós 30 méteres szabadrúgását védte a kispesti kapus, majd a hajrá perceiben többnyire az Újpest térfelén folyt a játék.

A gyengébb első félidő után egy színvonalasabb 45 percet követően az Újpest jobb helyzetkihasználásának köszönhetően szolgált rá a három bajnoki pontra.