Debreceni VSC-Epona - Vác FC 1 : 2 15:00

2018.08.09, 22:51 (szerk.: 2018.08.09, 22:52)
    A Nemzeti Sport a másnapi tudósításában Fülét írja gólszerzőnek.
    A következő kedden játszott MTK - Vác MK mérkőzés előtti beharangozóban pedig ez szerepel:
    Füle, aki télen került vissza Vácra, a tavaszi idényben eddig nem talált a kapuba, Debrecenben viszont győztes gólt szerzett.

2018.08.08, 21:43
    Vojtekovszki (MTI), vagy Füle (futbalmanach, Békés Megyei Hírlap) a második gól szerzője?

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.08.08, 21:40
    1997. április 5., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 24. forduló:

DVSC-Epona - Vác FC 1-2 (0-1)
    Debrecen, 6500 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Sándor T. (62.), illetve Horváth P. (43.), Vojtekovszki (70.)
    sárga lap: Pető (49.), Szatmári (72.)
    cserék: Sándor Cs. helyett Madar T. (46.), Madar Cs. helyett Stupar (80.), illetve Horváth P. helyett Füle (65.), Andrássy helyett Borgulya (65.), Vojtekovszki helyett Schwarcz (90.)
    jók: Gojan, Szatmári, illetve Kriska, Vojtekovszki, Boda

DVSC-Epona:
    Kövesfalvi - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Pető - Dombi, Sándor T., Madar Cs., Szatmári - Böőr, Ilea

Vác FC:
    Tóth I. - Lévai, Kasza, Strasser, Boda - Andrássy, Babos Á., Kriska, Vojtekovszki - Horváth P., Nyikos

A 14. percben Sándor T. labdájával Vadicska indult el a jobb oldalon, középre adott, ám Madar Cs. ahelyett, hogy kapura fordult volna, lövésre tálalt, ott viszont senki nem érkezett. Két perccel később Sándor T. 22 méterről lőtt, a labda bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. A 19. percben Szatmári-Madar Cs. összjáték után utóbbi lőtt - mellé. A 25. percben Madar Cs. szöktette Sándor T.-t, a menteni igyekvő Lévai lábáról alig valamivel a kapu fölé perdült a labda. A 43. percben Boda indításával Andrássy lódult meg a bal oldalon, beadását Horváth P. négy méterről fejelte a kapuba (0-1).

A második félidő első percében váci szöglet után Strasser öt méterről fejelhetett, labdája mellé ment. A 62. percben Madar Cs. nagyszerűen indította Sándor T.-t, aki bevezette a labdát a vendégek 16-osára, majd a kimozduló Tóth felett tíz méterről okosan emelt a hálóba (1-1).

Négy perccel később egy felszabadítás után Dombi lőtte vissza a labdát a büntetőterületen belülre, Vadicska rárajtolt, ütközött a menteni tudó Tóthtal, az újra kipattandó labdát Pető rúgta mellé. A 70. percben Füle bal oldali beadását követően Pető és Kövesfalvi egymásra várt, a kaputól három méterre álló Vojtekovszki passzolt a hálóba (1-2). Az utolsó percben Gojan ívelt keresztbe az üresen álló Vadicskához, aki három méterről fejelt a kapu mellé.

Nagy lendülettel, harcosan kezdett a hazai csapat, helyzetek sorát teremtette a Vác kapuja előtt. Gólt azonban most sem sikerült szereznie A teljesen defenzív vendégcsapat egy ügyes akciót követően megszerezte a vezetést, amelyet a debreceni közönség vastapssal jutalmazott.

Szünet után összeszedte magát a Debrecen és egy szép góllal kiegyenlített. Mielőtt azonban a maga javára fordíthatta volna az eredményt, a Vác egy óriási hibát kihasználva újra megszerezte a vezetést, s mint kiderült, egyben a győzelmet is.

4. avatar: lattila2
    2017.12.28, 20:17
    Debrecen—Vác FC 1—2 (0—1)
    Debrecen, 6000 néző. V.: Hajdó.
    Gól: Sándor T. (62.), ill. Horváth (43.), Füle (70.).
    Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Tóth, Kasza, Kriska.
    A fegyelmezetten játszó vendégek megérdemelten nyertek a sokat hibázó hajdúságiak ellen, nagy meglepetés, hogy a Duna-partiak el tudták vinni a három pontot.

Forrás: Békés Megyei Hírlap, 1997-04-07