Debreceni VSC - Vác FC-Zollner 4 : 1 13:00

2018.04.10, 19:17
    Debrecen, 1999. december 4., szombat (tud.) - A labdarúgó PNB 16. fordulójában:

Debreceni VSC-Vác FC-Zollner 4-1 (2-1)
    Debrecen, 1000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerző: Bagoly (28.), Vadicska (34.), Bodnár (48.), Kádár (öngól, 54.), illetve Vojtekovszki (37.)
    sárga lapok: Vadicska (38.), Gojan (60.), illetve Kádár (47.)

Debrecen:
    Fekete - Bodnár, Gojan, Sándor, Szatmári - Vadicska, Siklósi (Bernáth 85.), Bagoly, Böőr - Sabo (Dobos 63.), Ulveczki (Bajzát 75.)

Vác:
    Hámori - Kádár, Kasza, Boda - Bábik, Kovács, Vén, Szoboszlai (Vitelki 63.), Vojtekovszki (Sipeki 80.) - Ivitz (Andrássy 75.), Rob

28. perc: jobboldali hazai szöglet után Bagoly a védők közül kibújva az ötösről bólintott a kapu jobb oldalába (1-0).
    34. perc: óriási kavarodás volt a váci 16-oson belül, majd az akció végén Sabo labdáját Vadicska fejelte közelről a hálóba (2-0).
    37. perc: Vojtekovszki a jobb oldalon egy csel után középre akart ívelni, a rosszul eltalált labda azonban a kint álló Fekete fölött a hosszú sarokba hullott (2-1).
    46. perc: a váci 16-os jobb oldalán Vadicska a felé ívelt labdát kapásból akarta ellőni, ám az egyik váci védő rátartott a lábára. A debreceni játékost hordágyon vitték le a pályáról.
    48. perc: Bodnár 20 m-ről a jobb oldalról lőtt, Hámori elképesztően nagyot hibázott, így a labda becsorgott a jobb alsó sarokba (3-1)
    54. perc: Szatmári jobboldali szöglete után a labda Kádárról pattant saját kapujába (öngól, 4-1).
    70. perc: Böőr baloldali beívelését Siklósi fejelte a felső lécre.
    72. perc: a lesre játszó hazaiak között Ivitz kapott labdát, amelyet egyedül vezethetett Feketére, majd 12 m-ről gyatrán lőtt a bal sarok mellé.
    86. perc: Bodnár beadását Vadicska hanyatvetődve rúgta kapura, de lövése fél méterrel célt tévesztett.

A hazai csapat az első félidőtől kezdve támadóbb felfogásban játszva irányította a mérkőzést, és végül megérdemelten szerezte meg a három pontot a sportszerű mérkőzésen.