Az MTI Plókai helyett Bagolynak ad lapot a 29. percben.

2018.09.11, 10:45 (szerk.: 2018.09.11, 10:45)

gólszerzők: Varsányi (28.), Negrau (55.), illetve Plókai (69.)
    sárga lap: Sánta (48.), Bognár (83.), illetve Bagoly (29.), Madar Cs. (83.)
    jók: Tóth M., Sánta, Szekér, Negrau, illetve Gojan, Pető, Ilea

Haladás VFC:
    Király - Zugor, Tóth M., Sánta - Mikóczi (Horváth R. 88.), Kovács, Bognár, Szekér, Varsányi - Fehér (Kiss 63.), Negrau

DVSC-Epona:
    Horváth B. - Vadicska, Gojan, Pető - Sándor T., Madar Cs. (Medvid 84.), Sándor Cs., Bagoly, Ilea - Dombi, Plókai

Az első negyedóra tapogatózó játékkal telt el. Igaz, hogy már az 1. perc végén Ilea előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de közeli lövését Királynak lábbal sikerült hárítania. Ezután nem sok minden történt a pályán, a két 16-os között folyt a küzdelem, mindkét csapat próbálta megtalálni a lehetőséget, hogy miként lehet bevenni, illetve megközelíteni az ellenfél kapuját. Ez a Haladásnak sikerült először a 28. percben, amikor bal oldali szögletrúgás után Varsányi először még a kapufát találta el, de az onnan visszapattanó labdát sikerült a hálóba továbbítania (1-0). Fokozatosan átvette a játék irányítását a vendégcsapat, de helyzeteit nem tudta kihasználni, fölényét csak két kapufa jelezte.

A szünet után a Debrecen kezdett nagyobb lendülettel, egymás után vezette támadásait, ám a Haladás-védők biztosan hárítottak. Az 55. percben sikerült növelnie előnyét a hazai csapatnak: Bognár előreívelt szabadrugása után a jó ütemben érkező Negrau előrevetődve nyolc méterről a léc alá fejelt (2-0). Ezután még nagyob nyomás nehezedett a Haladás kapujára. A Debrecen mindent egy lapra feltéve támadott, s próbált fordítani az eredményen. A 69. percben aztán sikerült szépítenie, amikor Dombi laposan belőtt labdáját Plókainak a tétovázó Király mellett sikerült a bal alsó sarokba továbbítania (2-1). A Haladás ezután megpróbálta tartani az eredményt, amely sikerült is a helyenként igen küzdelmes mérkőzésen.

A csúszós talajú pályán a hazai csapat jobban akarta a győzelmet, ez játékosainak küzdeniakarásában is megmutatkozott. Így hiába játszott a Debrecen mezőnyfölényben, helyzeteit nem tudta értékesíteni.