Vasas SC - Újpesti TE-Novabau 3 : 5 17:00

2015.06.06, 18:55 (szerk.: 2021.02.11, 12:58)
    Jó mérkőzésnek ígérkezik a két szomszéd, a Vasas-Ilzer és az UTE-Novabau összecsapása. Az újpestiek nagyon
    biztatóan kezdtek: egy hatost rúgtak a pécsieknek, s máris a dobogóesélyesek között emlegetik őket. Az angyalföldiek ellen bizonyíthatják: nem a véletlen műve volt a gólzáporos rajt.

1994. augusztus 13. Vasas- Újpesti TE-Novabau 3-5 (0-3)
    Fáy utca, 4.000 néző V:Puhl

Vasas: Sáfár - Mónos, Juhár, Jessy - Gricajuk, Erős, Vincze, Galaschek (Szenes - a szünetben), Simon - Jován, Borgulya (Földes – a szünetben). Edző: Tóth Bálint
    UTE: Praj-Jenei (Tomka,73p.),Füzesi,Molnár,Szlezák-Bérczy,Kozma,Véber,Túri (Szanyó,46p.)-Wukovics,Egressy. Edző: Garami József

Gólszerző: 0-1 Egressy (8p.), 0-2 Wukovics (15p.), 0-3 Véber (36p.), 1-3 Földes (52p.), 1-4 Egressy (53p.), 2-4 Simon (60p.), 3-4 Simon (77p.), 3-5 Szanyó (85p.).

sárga lap: Jessy (73. p.), Vincze (81.), illetve Szanyó (55.)

Magyar pályán szokatlanul nagy elánnal esett egymásnak a két csapat a Fáy utcában, ahol a hazai pálya ellenére a Vasasnak adtak kisebb esélyt a sikerre. Az Újpest összerázódva, tudatos csapattá érve vágott neki az új idénynek, valósággal szétzúzva a Pécset (6-1) az első fordulóban. Ugyanakkor a bajnoki nyitányon a piros-kékek
    tisztesnek mondható, de mégis csak vereséggel (1-2) tértek haza Békéscsabáról.

A vendégakciók tűntek kezdettől veszélyesebbnek, nem csoda, hogy már a 8. percben vezetéshez is jutott az ÚTE. Egressy lépett ki a bal oldalon Véber remek átadásával és 14 m-ről ballal a jobb felső sarokba bombázott (0-1). Az elégedetlenkedő Vasas-híveket Borgulya némította el, de ő is csak átmenetileg, mert bár áthámozta magát a teljes újpesti védelmen, az addig pazar szólót nem tudta góllal befejezni, ,,magánvállalkozása,, végére elfogyott az ereje. A lila-fehérek már nem bizonyultak hasonló módon nagylelkűnek: még negyedóra sem telt el, amikor újabb mutatós támadás befejezéseként a bal oldalon felrobogó Szlezák pompásan passzolt középre, a pontosan érkező Wukovicsnak csak jól kellett helyeznie, közelről a bal alsó sarokba továbbított (0-2). Félóra múltán Véber növelhette volna a különbséget, ám ravasz távoli lövésszerű ívelése ha hajszállal is, de
    célt tévesztett. A 36. percben aztán mégis csak felkerült a hármas az eredményjelző táblára: Szlezák indította Egressyt, aki elhúzott a bal oldalon, beívelt a kapu elé, Wukovics nem érte el, Véber viszont igen: közelről a hálóba pofozta a labdát (0-3). És ha Jenei, majd Wukovics kicsivel is pontosabb, újabb gólok keseríthették volna
    tovább az angyalföldieket.

A második félidő elején az 53. percben Praj gondoskodott az izgalmakról: az Újpestiek kapusa ugyanis hárítás helyett bevédte a csereként bejött Földesnek a 16-os oldalvonalától leadott lövését (1-3). Ám jószerivel még a gratulációra sem jutott idejük a Vasas-játékosoknak, mert még ugyanabban a percben az első
    ellentámadásból újabb gólt kaptak. Nagy kavarodás támadt a piros-kékek kapuja előtt, a védők röviden szabadítottak fel, a fejleményeket közelről figyelő Egressy pedig néhány méterről a bal felső sarokba bombázott (1-4). Ám, még nem volt vége a ,,hálós,, dolgoknak. A 60. percben a Vácról Angyalföldre igazolt Simon 20 m-ről nem különösebben erős, de jól irányzott lövést eresztett meg, s a laposan surranó labda a megint nem remeklő Praj mellett a bal alsó sarokban kötött ki (2-4). A szépítés jót tett a találkozónak: két igyekvő, harcos csapatot láthattak a nézők a gyepen. A Vasas egyre jobban neki ,,durálta,, magát, s az igyekezetet siker kísérte. A 77. percben Simon ügyes cselekkel átpréselte magát a védőfalon, s a bal
    alsó sarokba lőtt (3-4). Levegőben lógott a meglepetés, hiszen az óriásinak tűnő hátrányból egyenlítésre nyílt módja a házigazdáknak. Ám, semmi sem lett a hazai reményekből, mivel a 85. percben Wukovics
    mesteri indítása nyomán, a csereember Szanyó meglépett, s bár szorongatták, biztosan bombázott Sáfár kapujába (3-5).

Az Újpest ragyogó első félidőt produkált, s a második játékrészben is tetszetősen, lendületesen futballozott. A lilák balszerencséjére azonban az újpesti kapus, Praj kétszer is ,,lepkézett,,, s bizony működésének ,,köszönhetően,,, majdnem elúszott a háromgólos előny. Összességében megérdemelt vendéggyőzelem született a Fáy utcában, ahol a Vasas csak a 2. félidőben tudott labdarúgásszerűt produkálni.