1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:28
    1942. június 21. Újpest FC- Szegedi VSE 4:1 (3:1)
    Megyeri út, 3.000 néző V:Weltzer
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Várszegi,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:0 Zsengellér (2p.), 2:0 Szusza (9p.), 3:1 Zsengellér (28p.), 4:1 Szusza (78p.).

Igen eredményes első félidő után a II. félidőben igen unottan játszott az ujpesti csapat.
    A szegediek kezdték nappal szemben a mérkőzést. Az első percben Zsengellér lövése már a kapujuk fölött zúgott el. A 2. percben Zsengellér már jól célzott. 1:0. A 9. percben Kalocsay dr. beadását Szusza 12 méterről értékesítette. 2:0. A 13. percben végre az SzVSE csatársora is eredményt ért el: Sulyok,Tihanyi,Pélyi és Kecskés szép összejátszásából az utóbbi 6 méteres lövése Sziklai kapus kezét érintve jutott a hálóba. 2:1. Változatos játék után a 28. percben Kalocsay dr. átadásából Zsengellér félmagas lövése Papp kapus kezéből fordult be a kapuba. 3:1. A 44. percben Szusza lapos lövését fogta Papp.
    A II. félidő az Ujpest támadásaival indult. Hat perc alatt három lövés kerülte el a szegedi kaput. A 9. percben Zsengellér lövését Papp csak sarokrúgás árán tudta védeni. A 11. percben nagy helyzete lett volna a Vasutas-csapatnak, mert Sziklai elhagyta a helyét, közben azonban Pélyi lövését a hátvédek védték. A 16. percben Szusza esés közben a kapufára rúgta a labdát. A 22. percben szabadrúgásból ívben szálló labdát Pélyi az ujpesti kapu fölé továbbította. Az ujpesti csatársor hagyott ki ezután két jó helyzetet. A 28. percben a Vasutasok támadtak és a 16-os vonalról Mészáros erősen hátraadott labdája alig gurult ki a kapufa mellett, közben Sziklai kapus már kifutott így üres volt a kapu. A 33. percben Kalocsay dr. futott le és magas beadását Szusza fejjel értékesítette. 4:1. Kissé csökkent az iram, majd a 40. percben Ádám elől Papp kapus felkapta a labdát, ezzel a jó helyzet elromlott. A 41. percben Zsengellér járt ugyanígy a szegedi kapussal. A 44. percben Kalocsy dr. sarokrúgását védték a szegedi védők.