1941. augusztus 20. MÁVAG- Újpest FC 2:2 (0:2)
    Bihari utca, 2.000 néző V:Kékesi
    Újpest: Aknavölgyi-Kecskés,Balogh II.-Nagymarosi,Mészáros,Balogh I.-Németh,Vidor,
    Zsengellér,Zörgő,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Zörgő (15p.), 0:2 Zsengellér (39p.).

A MÁVAG lelkes játékával ellensúlyozta az Ujpest nagyobb tudását. Az első negyedórában a játék változatos volt és mindkét fél több eredménytelen sarokrúgást ért el. A 16. percben az Ujpest Zörgő révén megszerezte a vezetést, aki a kifutó kapus mellett gólt rúgott. 0:1. Az Ujpest tovább támadott. A 27. percben Tihanyi Zsengellér fejéről szedte le a labdát. A 31. percben sarokrúgás után az Ujpest kapuja előtt Opata jó helyzetbe került, de elhibázta a célt. A 38. percben Zörgő beadását Zsengellér a védelmet kijátszva a hálóba továbbította. 0:2. Változatos játékkal ért véget a félidő.
    Szünet után hullámzó játék után a 9. percben a MÁVAG támadásánál Nagy kedvező gólhelyzetbe került, Kecskés szabálytalanul szerelte, a megítélt 11-est Kaltenecker a hálóba vágta. 1:2. A 22. percben eredménytelen sarokrúgás volt a MÁVAG kapuja előtt. Ezután öt percig a MÁVAG szorongatta az ellenfelét. Szórványos ujpesti támadások után, a 31. percben a MÁVAG támadásánál Opata kiugrott a védőjátékosok közül és a kapus feje fölött gólt rúgott. 2:2. Erős küzdelem indult a győztes gólért. Az Ujpest fokozta az iramot, de a MÁVAG jól védekezett. A 43. percben az Ujpest, a 45. percben a MÁVAG kapuja előtt volt eredménytelen sarokrúgás.

MTI,huszadikszazad.hu,Nemzeti Sport,Képes Sportlap.