Ferencvárosi FC - Attila FC 4 : 0

2023.11.01, 19:45
    Szerdám délután kétkapus tréninget tartott a Ferencvár ellen készülő miskolci gárda.
    A játékosok kondíciója általában kifogástalan s miután az elmult vasárnap a Hungária ellen a csapat olyan játékot mutatott, mint már nagyon régen, nincs ok a változtatásra s így a Ferencváros ellen is marad a multheti összeállítás, vagyis a következőt Szemző — Vadász, Dankó — Szabó, Sós, Bán — Csere, Nemes, Vermes, Rudas, Sziklai. A csapat szombaton délután Fehér László tréner vezetésével utazik a fővárosba.

Nemzeti Sport, 1931. november 13.

2023.10.31, 19:02
    Ferencváros—Attila 4:0 (0:0)
    Csak a II. félidőre talált magára ferencvárosi csatársor, de akkor több gólt is rúghatott volna Góllövő: Kohut, Takács II., Takács II., Turay
    Üllői úti pálya. Bíró: Lengyel. 6000 néző.
    Ferencváros: Háda — Takács I., Korányi — Laky, Sáros, Lázár — Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut.
    Attila: Szemző — Vadász, Dankó — Szabó, Sós, Bán — Csere, Nemes,. Vermes, Rudas, Sziklai.
    Dankó választ TakácsI.-gyel szemben, a hungáriakörúti kaput választja. Turay indítja el a labdát. Az első akció Táncoson keresztül viszi át a labdát a kornervonalon túlra. Sós faultja miatt Turay 25 méteres szabadrúgást küld Kohut elé, akinek éles, lapos lövését Szemző fogja. A Ferencváros erősen támad, Bán brillíroz a miskolci védelemben. Az első Attila-támadást Csere vezeti tetszetősen. Táncos túlmély beadását Turay hátrateszi, Toldi éles lövését Szemző nehezen fogja. Az első öt perc elteltével a miskolciak is többet jutnak szóhoz, főként Csere révén, aki feltűnik pompás lefutásaival. A 7. percben a zöld-fehér balszárny rohamoz, a beadott labdát
    Turay a felső kapufának lövi, a viszapattanó labdával Táncos akar kezdeni valamit, de Szemző közbelépése megzavarja.
    A 8. percben váratlan miskolci támadás nagy zavart kelt a ferencvárosi kapu előtt. Először Háda elhibázza a labdát, majd Korányi fejel bele a védeni akaró Hádába,
    a kapus nélkül maradt kapura irányított labda Takács I. térdéről pattan ki, végül is csak kornerhez jut az Attila, pedig gólon sem lehetett volna csodálkozni.
    Toldi vitézkedik most néhány közelharcban, majd Táncost kornerre szereli Dankó. Táncos sarokrúgását Turay elveszi Szemző elől, passzát. Toldi fejeli sarokra, de akkor már újra ott van Szemző. Most Rudas kerül nagy helyzetbe lesállásból indulva. Korányi az utolsó pillanatban keresztezi. Most tévesen állítja meg a bíró sípja lesen a miskolci csatársort. A Ferencváros újabb kornerét Lázár, küldi az égnek. Csere veszélyes támadásából majdnem korner lesz.
    A 18. percben Sárosi—Turay—Toldi mintaakciót Kohut-bomba fejez be, de a kapu fölött csúszik el. Bán hazaadásából korner lesz, Turay fejesét Szemző fogja. A miskolci csatársort Csere veszélyes lefutásai hozzák forntba. A 27. percben
    Kohutnak a korner sarok tájáról irányított szabadrúgása veszélyes, az ide-oda pattogó labdát végül is Kohut irányítja alig kapu mellé.
    Táncos jó beadását Toldi átengedi - ellenfélnek, Toldi fejese Szemzőé. A 33. percben Kohut beadását Toldi átugorja, Takács II. a pompás labdát gyengén irányítja Szemzőhöz. Táncos keresztben irányított, pattogó labdájából tévesen ítél a bíró kornert. Korányi olyan lendülettel fut egy labdára a szélső vonal mentén, hogy egyszerre csak a kerítés karfáján találja magát. Sós kapura lövésénél Háda bizonytalan. A 38. percben Laky labdáját Vadász kornerre fejeli, a bíró nem adja meg. Táncos beadásából Takács II. van nagy helyzetben, de csak pöccinti a labdát, amely Szemző zsákmánya lesz. Toldi kétszer kapu mellé fejel. Táncos lövése a kapu előtt süvít el és vége a félidőnek.
    Szünet után a Ferencváros erős támadásokba fog, szinte odaszegezi az Attilát kapujához. Az eredmény azonban mindössze egy sarokrúgás. Mezőnyjáték következik sok rossz passzal, majd újabb kornert ér el a Ferencváros. Takács II. egy percre kimegy, hogy megerősítsék a kötést a lábán. A 11. percben a helyzetek sorozata alakul ki két másodpercen belül Toldi, Takács és Táncos előtt, végül is csak korner lesz, amit Táncos rövidre irányít. Most már érzik, hogy a Ferencváros eredményessége sem várathat sokáig magára. A 12. percben
    Táncos fut el, jó labdát ad be, amit Turay tol tovább, Kohut jól kapja és nyolc lépésről félmagas lövéssel vágja a balsarokba. 1:0.
    Takács I. küld most előre labdát, amit Táncos ritka bravúrral vesz át és visz tovább.A beadás forró helyzetet teremt az Attila kapuja előtt, ahol Dankó csak a vonalról tudja kirúgni a labdát, amit Takács II. helyez kapu mellé. Nagy helyzet volt! Vadász szabadrúgása elé Korányi odateszi csak a fejét, de jó ideig szédeleg tőle. Csere beadását Háda estében is elfogja. A 16. percben újra Táncos vezet támadást, a beívelt labdát
    Toldi a kapufának fejeli, a pattanó labdát pedig Takács II. fejeli be az üres hálóba. 2:0. Vermes lövése Hádának ad dolgot, majd újra Háda van munkában. Korányi hibája kornerhez is juttatja az Attilát. Vadásznak két szabadrúgása is van, mind a kettő eltéveszti a célt. A 24. percben Toldi Turayt küldi előre, aki erősen jobbra csúszik ki. Innen Táncoshoz tolja előre a labdát, aki ismét centerez,
    Toldi fejjel Takács II. elé passzol, aki estében is be tudja fejelni a kapuba a labdát. 3:0. Hádának kifutással kell most menteni, majd harmadik kornerét éri el az Attila, amit azonban Háda kiüt. Jó pár perces Attila-offenzíva következik, de a miskolci csatárok eredményessége dolgában nem állnak jó lábon. A 31. percben Kohut teremt jó helyzetet Toldinak, majd Táncos és Takács lövései pattannak vissza a jól elállt kapuról, hogy végül is Turay kapu fölé küldje a labdát. Kohut bombáját Szemző kornerre tolja. Korányi lecsúszott labdájával Csere lesz veszélyes. A 34. percben Táncos által vezetett támadás során Rudas rosszul talált labdája hátraszáll,
    Szemző kiöklözi a labdát Turay elé, aki szép lövéssel küldi azt a védelem feje fölött a hálóba. 4:0.
    Most három ferencvárosi korner következik. . A másodiknál Kohut éles labdáját Takács II. szinte „kivédi” a kapu torkában. Ferencvárosi támadások közben ér véget a mérkőzés.
    Blum Zoltán, a Ferencváros trénere: harcolta ki a csapat a győzelmet, de a játék szép volt, a győzelem pedig megérdemelt.
    Fehér, az Attila trénere: A Ferencváros rászolgált erre a győzelemre. Védelmünk megtette a magáét. Csatáraink gyengék voltak.