Góllövő: Lázár, Laky, Sárosi, Hevesi, Takács II., Takács II., Takács II.
    Hungária-út. 8OOO néző: Bíró: Juhász dr.
    Takács I. választ kaput, tehát a Bocskai áll fel széllel és nappal szemben.
    Ferencváros: Angyal — Takács I., Korányi — Laky, Sárosi, Lázár .— Táncos, Takács II., Turay, Szedlacsik, Kohut.
    Bocskai: Budai — Kuti, Remmer — Palotás, Moóré, Turcsányi — Markos, Palotás, Moóré, Turcsányi — Markos, Vincze,
    A debreceni csapat nagy lendülettel kezd s s pár percig frontban van. A 4. percben azonban már Turay fejese után Szedlacsik elől kornerre kerül a labda. Sarokrugás után csak a 8. percben jut át a Bocskai a févonalon, de a Ferencváros fölénye is meddő, mert a szél mindent megzavar. A 11. percben Markos rohan remekül
    Meleg pillanatok után azonban ujra a Ferencváros irányítja a játékot s
    a 14. percben Lázár tör előre.
    Még nem ér a 16-oshoz, amikor valaki felkiált:
    — Lőni fog!
    Ebben a pillanatban már surran is a labda s bár Budai vetődik érte, mégis csak a jobb alsó sarokban áll meg. (1:0).
    A Ferencváros élénken támad. Szedlacsik jó labdáját Takács II.szépen fejeli. Budai jobbra üti, Táncos feje pedig kapu mellé továbbítja. Turay szabadrúgása akad. A 22- percben Bocskai-
    roham fut végig s jó beadás gurul a belsők elé. Teleki lövésébe azonban Korányi belelép. Szedlacsik lövése fölé siklik, majd Budai kornerre ment, de Kohut sarokrugását kiöklözi. Állandóan a Ferencváros támad., A 27. percben Táncos és Turcsányi összecsap, a half lába megrándul. A 29. percben
    Laky íveli kapu elé a labdát.
    Takács II. fut rá, amikor felugrik a bőr s nem nézi senki, hogy Szedlacsik megzavarja Budait, aki fölőtt a hálóba esik a gól. (2:0).
    Három Takács-jelenet következik most. Az első lefutás Remmer luftja után, a beadásból korner lesz. Alig hárul, máris Takács ugrik ki, nagy lövését Budai kiüti. Most Turay két passza hozza jó helyzetbe az összekötőt, de mindkétszer eléje fut a kapus s a labda háló mellé kerül. Turcsányi és Mátéffy helyet cserél. Angyal is labdához jut, a 35. percben már Táncos sarokrugását hárítja a debreceni védelem. Turcsányit a pálya mellett hozzák rendbe, majd Hevesivel cserél helyet. Kissé változatosabb a játék, de komoly támadást csak a Ferencváros vezet. Táncos beadása azonban rossz, a balszárny vergődik s a 41. percben
    Sárosi lő mintegy 25 méterről.
    A rúgás bombaként viszi a labdát s Budai hiába ugrik érte,
    felette a léc alá csúszik a harmadik gól. (3:0). 41. p.
    Szóval mind a három half lőtt gólt! Vincze egyetlen cselező körútja töri meg a Ferencváros-
    fölényt, amely azonban már csak egyetlen kornert eredményez szünetig.
    Heves iramban indul a játék. A Takács—Táncos támadása után Turay késik, oda a helyzet.
    A Bocskai rohamát Hevesi szép fejese fejezi be, de Angyal véd. A bíró tévesen állítja meg a Bocskai-támadást les címén, de a széllel játszó Bocskai most egyenrangú ellenfelével. Egyre-másra támad. A 10. percben jobbról száll be a labda, Takács I. elfoghatná, de tétlenül nézi, hogy a kapu elé essék, ahol Hevesi várja.
    Angyal meglepődik s a csatár a hálóba gurítja a Bocskai gólját. (3:1).
    A Ferencváros ellentámadása elviharzik, mire hosszabb Bocskaifölény következik. A zöld-fehér védelem egészen zavartan küzd. Szabadrúgás, a 15. percben korner veszélyezteti a kaput s Angyal lécre tolja a labdát. Moóré lövése elkerüli a hálót. Percekig folyik meddő mezőnyjáték, míg a 22. percben gyors összjáték során
    Turay jól játszik Takács II. elé, aki a hálóba emeli a labdát. (4:1).
    A Ferencváros most magára talál s gyors egymásutánban vezeti támadásait. Turay hibázza Táncos beadását, Lázár lövése kapu mellé viszi a labdát, majd Táncos újabb rohanása után is a fa mellett siklik el a sarokra tartó lövés. A 25. percben Korányi kornerre fejel. Angyal üti ki a labdát, majd ő fogja szabadrúgás után Markos bombáját is. A Ferencváros csatársora nem egységes. A jobbszárnya játszik csak kifogástalanul s ez csinálja a következő gólt is a 34. percben. Laky előre adott labdáját Turay a kapu előtt álló
    Takács II-höz továbbítja, aki a habozó Budai mellett a hálóba pöccinti, (5:1).
    A Bocskai lesállást hangoztat, de a bíró hajthatatlan s mutatja, hogy Palotás a kapufánál állott és semlegesítette Takács helyzetét. A Bocskay dacos támadásokat vezet, de nem boldogul. Csak két kirúgás jelzi lendületét. A zöld-fehér támadósor veszélyesebb. Takácsot nehezen szerelik, majd meg remek fejesét alig tudja kornerre tolni Budai. Egyik roham a másikat követi és sorra romlanak a kitűnő helyzetek. A 42. percben azonban Táncos újabb beadását Remmer elengedi s
    a ráfutó Takács II. a kapufa mellé fejeli a hálóba. (6:1).
    Nagy taps jár a szép gólért. A szél most újra élénkül s a Bocskai is előrelendül. Eredményt azonban nem tud elérni.
    Blum Zoltán azt mondja, hogy a csatársorral nincs megelégedve. Lázár játéka viszont klasszikus volt.
    Ormos Zoltán, a Bocskai trénere: El voltam készülve a vereségre, de ekkorára nem számítottam. A sok gól oka a kapusunk, Turcsányi sérülése és az, hogy a bíró nem látta jól az ofszájdokat.