Kispest FC - Ferencvárosi FC 1 : 5

2022.10.30, 23:26
    Ferencváros—Kispest 5:1 (4:1)

Ferencváros: Amsel — Takács I., Hungler — Fuhrmann, Bukovi, Obitz — Rázsó, Takács II., Turay, Szedlacsek, Kohut — Kispest: Dénes — Wégner, Dudás — Deák, Purceld, Csendes — Senkey, Juhász, Dán, Fürstner, Cétényi

A Ferencváros kispesti meccse ugyancsak megélénkítette a Sárkány-utca felé vezető útszakaszt. Hosszú rajvonalban tódult kifelé a közönség, a kispesti villamosok mind telve és a rohanó autók tömege is érthető feltűnést keltett az ehhez nem szokott kispesti polgárság körében. Mire a mérkőzés megkezdődött, már közel hétezer főnyi közönség szorongott az új tribünön és a játéktér körüli térségeken. Itt volt a Ferencváros és a Kispest törzsközönsége, no meg azok, akik ama nevezetes Sabaria-meccs óta mindig valami titkos szenzációt várnak a Kispest otthoni nagy meccseitől.
    Szél ellen kezd a Ferencváros
    és a pillanatnyilag fedezetlenül hagyott Kohut már a 2-ik percben gólt rúghatna, de a kapuelőtér sarkáról lőtt éles labdája elkerüli a kaput. Ellentámadásból Fürstner veszélyeztet a 16-osról küldött bombájával, majd megint a zöld-fehérek jutnak gólhelyzetbe, ám Takács II. közeli lövése a külső hálót érinti, az ugyancsak általa kidolgozott jó szituációról pedig Turay lekésik. A 9-ik percben megszületik a vezető gól, amennyiben
    Szedlacsek passznak szánt labdáját Wégner egészen feleslegesen kézzel leüti és a 11-est Turay belövi.
    Rövid középjáték után Amsel labdahordozása teremt nehéz helyzetet a ferencvárosi kapu előtt, amely azonban a kispesti csatárok ügyetlensége folytán felszabadul,
    a gyors ellentámadásból Turay szökteti Kohutot, a védelem pillanatra tétovázik és a labda már másodszor is bent ül a hálóban. (15. p.)
    Kispest nem adja fel a küzdelmét, sőt szép — bár kissé darabos — támadásokkal többször zavarba hozza a zöld-fehérek hátvédeit. A 27-ik percben
    Hungler hibáz és Dán éles hosszú lövéssel védhetetlen gólt rúg. (2:1).
    A kispesti közönség még javában ünnepli a gólszerzőt, amikor az újrakezdésből a Ferencváros megközelíti a vörösingesek kapuját,
    Dudás hibáz, Takács könnyűszerrel elhúz mellette, az üresen álló Turayhoz passzol, aki közelről begurítja a labdát. (3:1).
    Turay egyéni akciója is szépen indul, ám Dudás még idejében lép közbe. Takács egy támadásnál egészen a balszélre kerül ki, onnan Turayhoz passzol, ez Szedlacsekhez továbbít, aki fordulásból lő, de labdája a kapu fölött süvít el. A 33-ik percben
    Kohut ügyesen szökteti Takácsot, ez nagy lendülettel kitör, már csak a kapus áll vele szemben, amikor Dudás utoléri, faultolja, de Takács esés közben is a hálóba juttatja a labdát. (4:1).
    Még egy gólhelyzete akad a Ferencvárosnak, amennyiben a bíró offszájdból elengedi Kohutot, aki feltartózhatatlanul száguld a kapu felé, Dénes azonban a lábai elé veti magát és a Kispesti kapu felszabadul.
    A második félidő első percei pompás akciókat hoznak. Kispest azonnal kornert szerez és Purceld erős lövésen kerüli el a kaput. A honi csapat frontban marad, Cétényi remek gólhelyzetbe jut, de az ötös vonalról is hibáz. Egy perccel utóbb már Dénes kapuja forog veszélyben, de az ügyeskezű kispesti kapus előbb Szedlacsek bombáját tolja ki kornerre, majd a veszedelmesen közelgő Kohut lábáról szedi le a labdát. A 8-ik percben ismét eredményesek a zöld-fehérek.
    Fuhrmann szabadrúgását Takács II. fogja, lövése két összefutó kispesti játékosról újra hozzá pattan vissza és hosszú keresztlövése most már védhetetlen,
    5:1 az eredmény, ami láthatólag letöri a kispesti csapatot, úgy hogy ettől kezdve a Ferencváros szinte egy kapura játszik és Kispest támadó akciói mind szórványosabban jelentkeznek. Senkey magas fejese ugyan csinál egy kis zavart a hibásan védő Amsel kapuja előtt, a Dán által szöktetett Cétényinek is akad az ötös vonalról egy eminens, de elrontott gólhelyzete, a bajnokcsapat fedezetsora azonban folyton visszatereli a játékot a kispesti térfélre, ahol az összetömörült védelem vitézül harcol a túlerővel. Takács remek akciói , sok élvezetet szereznek, a kispestiek szerencséjére azonban Rázsó ezúttal teljesen hasznavehetetlen, amikor pedig Takács az utolsó percekben egyedül is áttöri a védelmet, az önfeláldozóén védő Dénes a lábait elé vetve magát menti meg a veszedelemtől a hálóját.
    Bíró: Antalics János.