2022.03.26, 23:26 (szerk.: 2022.03.27, 08:32)

Hungária-ut, 6000 néző
    Bíró: Iváncsics Mihály

MTK: Kropacsek, Mandl, Senkey, Kovács. Nyul, Vágó, Opata, Kertész II., Orth, Siklóssi, Dobsa.
    MAC: Fehér, Omelka, Szaffka, Lenz, Kocsis, Weiner, Rácz, Plohl, Ertl, Szalay, Boldog.

Az MTK jobb szárnya, Braun—Molnár, egészen hiányzott A jobb szélre Opata került, az összekötő helyére Kertész II. ment, mig az ő helyét Kovács foglalta el. Balszélsó Dobsa volt, az összekötő helyén Siklóssi debütált.

A MAC-ból csak Jancsár hiányzott, akit Omelka helyettesített, egyébként a csapat komplett volt.
    Az MTK csapatában ma először játszott az URAK-ból átigazolt Siklóssi, akiről, azt rebesgették, hogy teljesen Schaffer stílusában játszik és Schlosszer helyének méltó örököse lesz.
    Az első gólt a 4-ik percben lövi Opata beadásából Orth. A 27. percben Opata lapos beadását

sorra tévesztik az MTK csatárok, de Orth a labdát közvetlenül a kapuvonal irányában még elfogja és csavart lövéssel megszerzi az MTK második gólját. A 33-ik percben az MTK terhére Vágó handse miatt megítélt 11-est Omelka magasan a kapu fölé lövi. Két percre rá Szalay vagy 30 méterről magasan ivelt gyönyörű lövését Kropacsek nem tudja elfogni és ezzel megszerzi a MAC az egyetlen gólját.

Sporthirlap, 1922. március 6.

2. avatar: erdosor
    2018.09.27, 13:40 (szerk.: 2018.09.27, 20:10)
    Hungária-ut. — Bíró: Iváncsics.

Kezdés után változatos játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt. A 4. percben Opata, Kertész II. pompás kombinációja után Orth védhetetlen gólt lő. A 28. percben Orth a kornervonalról lövi az MTK második gólját. A 33. percben Vágó hands-e miatt megítélt 11-est Omelka fölélövi. A 36. percben Szalay 20 méterről váratlan éles lövéssel megszerzi a MAC gólját.
    A II. félidőben állandóan az MTK van frontban. Egy-két csúnyább foulttól eltekintve a meccs fair volt. Kornerarány 4 :2 az MTK javára.

MTK: Kropacsek—Mandl, Senkey-Kovács, Nyúl, Vágó—Opata, Kertész II., Orth, Siklóssy, Dobsa.
    MAC: Fehér—Omelka, Szaffka—Lenz, Kocsis, Wetzer—Rácz, Plohl, Ertl, Szalay, Boldog.