játékvezető : Schmieger Vilmos
  1. Budapesti Hírlap: tisztes számú

2021.08.05, 21:43
    »33« FC—Újpesti TE 1:1 (1:1).

A két csapat, leg­utolsó formáinak megfelelően, színtelen, nívótlan küzdelmet vívott. UTE hét, a 33-asok négy tartalékkal álltak fel. Mind­két félidöben a széllel hátban játszó csapat volt fölényben, de a csatárok tervszerűtlen akczióit a jól müködő védelmek könnyű szerrel hiusitották meg. Egyénileg, a 33-asok közül Zsák, Schmidt és Zloch, UTE csapatában Kuschner és a Fojt testvérpár voltak a legjobbak. Az első goalt a 33-asok érik el Fojt II révén a 28. perczbcn, UTE a 35. perczben Vogl I. révén tizenegyesből kiegyenlit. A második félidő csak 30 per­czig tartott, minthogy Újpest későn jelent meg. Biró Schmieger Vilmos.

Az Újság 1916 október 9.

2017.09.18, 19:59
    33 FC—UTE 1:1 (1:1). Hungária-ut. Biró: Schmieger Vilmos.

A 33-asok négy, az UTE hét tartalékkal szállott a küzdelembe s éppen ezért a mérkőzés alacsony nívójú volt. Az első gólt Fojt II rúgta az első félidőben, melyet 11-esből Fogl I egyenlített ki. A mérkőzést a biró tizenöt perccel előbb fújta le.

Pesti napló, 1916. október 09.

3. avatar: heimo
    2017.09.18, 19:57 (szerk.: 2017.09.18, 19:57)
    UTE—33FC 1:1 (1:1), Hungária-ut Biró: Schmieger Vilmos.

Az UTE 7, a 33FC 4 tartalékkal játszott és igy egyik csapat sem fejthette ki szokásos játéktudását. A fekete-fehérek az I. félidő 30. percében Fojt II. révén érik el a vezető góljukat, amit az újpestieknek sikerül rövidesen egy handsért megitélt 11 méteres büntetőrugással kiegyenlíteni.

Pesti Hírlap, 1916. október 09.

4. avatar: heimo
    2017.01.02, 18:26
    A közönség a kedvező időjárás hatása alatt tisztes számban látogatta a sporttelepeket, s különösen a Hungária-sporttelepen lezajlott mérkőzéseket tüntette ki érdeklődésével.

Az Újpesti Torna Egyesület—„33" FC 1:1 arányban döntetlenül záródott küzdelme nyitotta meg a frekventált pálya programját. A meccs, miután egyik csapat sem tudta legjobb játékosait fölsorakoztatni — az UTE csapatának több tagját durva játékért hosszabb időre eltiltotta a szövetség a szerepléstől — nem részesítette túlságosan nagy sportélvezetben a nézőket.