5. 1921.05.29 MAC - UTE 2-2
...részletek, összes mérkőzes »

2021.12.10, 22:27
    UTE-MAC 1:1 0:0)

Bíró: Ujvári ődön. Népszigeti pálya — 1500 néző. Az utólsó hely körüli kétségbeesett küz­delem adott fontosságot a mérkőzésnek A MAC csatársorából Bodnárral hiányzott az energia ismert Nógrádi semmiképpen nem tudta pótolni Bodnár.
    Az UIE nagy ambícióval feküdt bele a já­tékba, az első félidöhen azonban a MAC tech­nikai tulsulyával nem tudott megbirkózni, a második félidőben azonban mér felül is kere­kedett ellenfelén. A goal a 42-ik percben esik Nógrády révén (1:0). A második félidőben az UTE kétségbeesett erővel törekszik a kiegyen­lítésre. Roppant heves a tempó, főleg az UTE játszik kíméletlenül, sürü fouljait a MAC he­lyenként viszonozza.
    Az UTE élénk támadásai a 36. p.-ben eredménynyel járnak. Novák centerezésébö! Vágó szép goalt lő !!! Az UTE a játék végéig támad,a MAC védelme azonban mindent ment.

Sporthirlap, 1917 május 4.

2021.08.02, 20:59
    MAC—UTE 1 : 1.

A nap egyetlen bajnoki mérkőzése eldöntetlen ered­ménynyel végződött és ezzel az Újpesti Torna-Egyesület igen értékes ponthoz jutott, a mely esetleg megmentheti a klubot a kieséstől.
    Az atléták csapatából Bodnár, az újpestiekéből pedig a kitiltott Molnár III. hiányzott, a nagy agilitás azonban pótolta a távollévő crackeket s a MAC technikai felsőbbségét Újpest erőteljes rusheivel sikeresen ellen­súlyozta,
    A MAC vezető goalját három perczczel a szünet előtt érte el a czentercsatár révén, mig Újpest a második fél­időben, tiz perczczel a befejezés előtt egyenlített ki a Vágó lövéséből esett goallal.
    Biró : Ujváry Ödön.

Az Újság 1914 május 5.

3. avatar: heimo
    2017.09.17, 12:16 (szerk.: 2017.09.17, 12:17)
    Magyar Atlétikai Club—Újpesti Torna Egyesület 1:1 (1:0).

A mérkőzés a népszigeti pályán folyt le 2500 főnyi közönség előtt. Az újpesti csapat meglepően jól játszott. A kiesés elkerülése miatt, úgy látszik rendszeres tréninget tart a csapat, mert lényegesen javult a labdaleknikája és a kombináló képessége. Ennek következtében az UTE volt a többet támadó fél, sőt a második félidőben védekezésre szorította a Bodnárt nélkülöző atléta csapatot, a melyet a jól játszó védelem mentett csak meg a vereségtől. A MAC vezető gólját Krempelsz lőtte a tétovázó UTE védelem hibájából, míg a kiegyenlítő gólt Novák éles lövése szerezte meg az UTE-nek. Biró Ujváry Ödön volt.

Budapesti Hírlap, 1914. május 05.

4. avatar: heimo
    2017.09.17, 12:13 (szerk.: 2017.09.17, 12:13)
    UTE-MAC 1:1 (0:1)
    Bíró: Ujvári Ödön. Népszigeti pálya — 1500 néző.

Az utolsó hely körüli kétségbeesett küzdelem adott fontosságot a mérkőzésnek. A MAC csatársorából Bodnárral hiányzott az energia is, mert Nógrádi semmiképpen nem tudta pótolni Bodnár.

Az UTE nagy ambícióval feküdt bele a játékba, az első félidőben azonban a MAC technikai tudásával nem tudott megbirkózni, a második félidőben azonban már felül is kerekedett ellenfelén. A goal a 42-ik percben esik Nógrády révén (1:0). A második félidőben az UTE kétségbeesett erővel törekszik a kiegyenlítésre. Roppant heves a tempó, főleg az UTE játszik kíméletlenül, sűrű fouljait a MAC helyenként viszonozza. Az UTE élénk támadásai a 36. p.-ben eredménnyel járnak. Novák centerezéséből Vágó
    szép goalt lő !!! Az UTE a játék végéig támad, a MAC védelme azonban mindent ment.