2022.03.29, 23:53 (szerk.: 2022.03.30, 08:55)
    UTE — MAC 2:0 (1:0)

Margitsziget, 2500 néző
    Bíró: Kiss Menyhért

Az UTE minden ambíció nélkül, félgőzzel játszotta végig a mérkőzést. Ha a MAC csatárai egy kicsit ambicionálták volna a játékot, igen könyen mint győztesek hagyhatták volna el a pályát. Az UTE csapatában egyik játékos sem mutatott kimagasló formát. Knollnak a kapuban kevés dolga volt, de azt jól végezte. A Fogl testvérek kényelmesen sőt könnyelműen játszottak.

A fedezetsorban Baubach már az első félidőben kifuladt s ennek tudható be, hogy a MAC legalább is annyit támadott, mint az UTE. A csatársorban Schaller dolgozott a legtöbbet, Paulusz pedig minden hibáját jóvá tette az általa lőtt szép góllal. Fehér igen jól védett. Hibája még mindég, hogy az alacsony labdákat nehezen fogja és a birtokába jutott labdát gyakran kiejti a kezéből. A hátvédek közül Szaffka volt a jobbik. Hosszan előre adott labdáival többnyire ö jutatta támadásba a csapatát.

A fedezetek között Kocsis, a csatársorban pedig Fehér emelkedett ki. Kár, hogy sok biztos helyzetben nem a kapura lőtt, hanem lepasszolta a labdát valamelyik rossz helyzetben álló csatártársának. Az első gól a játék 10-dik percében esett 11-esből. Szaffka a labdát a 16-os vonalon belül kézzel lestoppolta, mire a biró 11-esf ítélt. A büntetőrugást Priboj a kapuba gurította. A második félidőben mindkét csapatnak több gólhelyzete volt, de mindannyi kihasználatlanul maradt. A 43-ik percben Paulusz 20 méterről pompás, védhetelen lövéssel 2:0-ra javította az eredményt.

Sporthirlap, 1922 május 22.

2. avatar: erdosor
    2018.10.05, 14:02
    Margitsziget Bíró: Kiss Menyhért.

Az első félidő 23. percében szerzi meg Priboj az első gólt egy11-esből, amit a bíró egy kézre pattant labdáért ítélt meg. Tipikus esete volt a nem szándékos hands-nek. A második gól az utolsó előtti percben esett Paulusz éles lövéséből. Komeranrány 8:3 UTE javára.

UTE: Knoll—Fogl II., Fogl III— Kelecsényi, Baubach, Peics—Paulusz, Kósa, Priboj, Schaller. Szidon.
    MAC: Fehér—Jancsár, Szaffka—Lenz, Kocsis, Weiner—Lator dr., Plohl, Fehér, Szalay, Boldog.