Ferenczvárosi TC - Fővárosi TC 10 : 4 16:00

2021.10.09, 21:26
    FTC.—Főv. TC. 10 :4

A soroksári-uti pályán mérkőzött e két csapat, A FTC. fölényes győzelme a formájában szépen fejlődő csatársor összmunkájának eredménye. Csupán a védelem könnyelmű­sége oka a kapott négy goalnak, mely a két hátvéd felületes játékának eredménye. A FTC. mutatott formája alapján sok reménynyel nézhet a bajnoki mérkőzései elé. A Főv. TC.- ban először játszott a MLSz. tanácsának meglepetésszerü kegyelme folytán Roóz, ki mint középső csatár 3 gólt rú­gott. A Főv. TC. csatársora lelkesen játszott, míg a védelem gyengeségét erőszakos játékkal pótolta. A kapus, Amster,gyengén védett s ezért a harmadik gól után Szentey védett igen ügyesen. A játék az első félidőben a FTC. folytonos tá­madása mellett 7:1 végződött a FTC. javára. A II. félidő­ben tulságosan elől játszó hátvédeket gyakran lepi meg a Főv. TC. gyors támadása és rövid idő alatt 3 gólt rúgnak a FTC.-nak, mig ezek fáradságtól visszaesvén és csak 2 gólt rugnak ebben a félidőben. A két csapat a következőkép állt föl: FTC.: Fritz—Rumbold, Weinber—Gorszky, Bródy, Ha­lász—'Braun I., Koródy, Braun II., Schlosser, Weisz.
    Főv. TC. Szentey—Roóz I., Jergenz—Amster, Müller, Steiner—Klingenberg, Roóz III., Roóz II., Wittenberg, Schönfeld. Bíró: Langfelder F., (UTE.) volt.