MTK FC - Debreceni VSC-Epona 1 : 0 17:00

MTK FC - DVSC-Epona 1-0 (1-0)
    Hungária körút, 3000 néző, V: Vágner
    gólszerző: Farkasházy (16.)
    sárga lap: Halmai (21.), Csillag (53.), Orosz (59.), illetve Stupar (40.), Vadicska (88.)
    cserék: Csertői helyett Kenesei (a szünetben), Csillag helyett Zimmermann (56.), Molnár helyett Preisinger (75.), illetve Stupar helyett Ilea (a szünetben), Sándor Cs. helyett Madar T. (70.)
    jók: Lőrincz, Halmai, illetve Kövesfalvi

MTK FC:
    Babos - Lőrincz - Kuttor, Szekeres - Farkasházy, Molnár, Csillag, Halmai, Zsivóczky - Csertői, Orosz

DVSC-Epona:
    Kövesfalvi - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Szatmári - Böőr, Sándor T., Madar Cs., Stupar, Pető - Dombi

Két nap híján szombaton volt 85 éve, hogy felavatták az MTK futballstadionját. Az ünnepi hangulat emeléséhez a hazai együttes győzni akart a Debrecen ellen, míg a vendégek ama szándékkal érkeztek a Hungária körútra, hogy igyekeznek ragaszkodni a tavaszi idény eddigi "hagyományához", amennyiben 1997-ben március 29-ig bajnoki mérkőzésen még érintetlen maradt a hálójuk.

Ilea ezúttal kimaradt a kezdő tizenegyből, és a debreceni védekező taktika jegyében Stupar Orosz, Pető pedig Csertői árnyékaként kapott speciális testőri feladatot. A defenzív hozzáállás eredményeképpen, vagy ha úgy tetszik következményeként az első negyedórában valóságos birkózás folyt a két 16-os között, viszont még helyzetszerűség sem akadt a jobbára csak a rombolásban jeleskedő csapatok előtt. Így azután egészen váratlanul jutott vezetéshez az MTK a 16. percben, amikor a balról keresztbe ívelődő labda átszállt a vendégvédők fölött, egészen Farkasházyig, aki érkezett és 13 méterről egyből, futtából a kapu bal oldalába bombázott (1-0). A gól jót tett a találkozónak, immár akciókat is lehetett látni. A 26. percben Orosz szép csellel meglódult, szólója végén lőtt is, de a remekül kifutó Kövesfalvi menteni tudott. A 28. percben Pető 28 méterről beküldött szabadrúgása csupán centiméterekkel csúszott el a léc fölött. Viszont a hajdúságiakat minősíti, hogy ez szinte az egyetlen valamire való lehetőségük az első félidőben...

A folytatásban szinte rögtön növelhette volna előnyét az MTK. A 22 méterről, szabadrúgásból végrehajtott Zsivóczky-löveg a bal alsó sarokba tartott, ám Kövesfalvi villámgyors vetődése segített a vendégeken. A sorjázó hazai kísérletek közepette az 56. percben Szatmári következhetett, egy szabálytalanság után, 25 méterről célozta meg a bal felső sarkot, Babos azonban parádés mozdulattal fölé pöckölte a gólba tartó labdát. Az 59. percben kék-fehér támadás végén a kiugró Orosz lövésébe sokadszor vetődött közbe sikerrel Kövesfalvi, ám az ütközést a hazai csatár és a vendégkapus is bánhatta, mert mindketten csak ápolás után tudták folytatni a játékot. A 60. percben Babos és Farkasházy hozott össze egy ritka nagy egyenlítési alkalmat a debrecenieknek: a hazai középpályás a meg nem értést követően riadalmában Szatmáriba vágta a labdát, amely az MTK kapuja felé gurult, ám a hazaiak nagy-nagy szerencséjére a labda a háló helyett a jobb kapufa mellett "csorgott" az alapvonalon túlra. De maradt ki lehetőség a túloldalon is, nem is egy. Az egyik legnagyobb a 64. percben, ekkor Farkasházy jobbról Kenesei fejére tálalt, ám a labda éppen Kövesfalvi lábán landolt. A záró húsz perc alaphangulatát Sándor T. kapura tartó, de nem igazán erős kapáslövése adta meg, tudniillik innentől a mérkőzés végéig a Debrecen játszott fölényben, bár komolynak nevezhető helyzetük nem akadt a vendégeknek. Igaz, egy-két Kenesei-kiugratással a hazai igyekezet is tetten érhető volt.

Ezúttal a vártnál visszafogottabb teljesítmény és egyetlen gól is elegendőnek bizonyult az MTK sikersorozatának folytatásához.