Békéscsabai Előre FC - Kispest-Honvéd FC 2 : 2 15:00

2016.11.13, 22:34 (szerk.: 2021.03.07, 22:44)
    Békéscsabai Előre FC - Kispest-Honvéd FC 2-2 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző
    V.: Juhos (dr. Bozóky, Ring)
    Békéscsaba: Baji 5 — Raducu 5 — Medgyesi 0, Balog Z. 5, Kovács T. 5 — Stoica 6, Major 6, Todorovics 6, Kasik 6 — Janics 4, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula
    Kispest: Vezér 5 — Hahn 5 — Plókai A. 5, Farkas 6 — Moses 5, Plókai M. 6, Tarlue 5, Arany 6 — Jovanovics 4, Tóth M. 5, Cipf 5. Edző: Bicskei Bertalan
    Csere: Medgyesi helyett Varga M. (4) a 29., Balog Z. h. Illés (3), Jovanovics h. Bárányos (7) mindkettő a szünetben, Janics h. Kiss J. (7) a 60., Tóth M. h. Dubecz (-) a 71., Plókai M. h. Kovács B. (-) a 82. percben.
    Gólszerző: Bárányos a 49., Bárányos a 67., Kiss J. a 79., Todorovics a 81. percben.
    Sárga lap: Todorovics (szabadrúgásnál sípszó előtt elrúgta a labdát) a 23., Moses (Kovács T.-t hátulról akasztotta) az 59. percben.
    Szögletarány: 8:2 (4:1)

49. perc: Farkas a bal oldalon meglódult, könnyedén túljutott Illésen, majd a keresztező Majort is kicselezte, végül Bárányos elé tolta a labdát, aki az ötösről az elvetődő Baji mellett a bal sarokba gurított, 0-1.
    67. perc: Bárányos táncolt a csabai 16-os vonalán, majd beljebb lopakodott. A vele szemben totyogó Raducu mellett elhúzta a labdát, és a jobbösszekötő helyéről a vetődő Baji mellett laposan, 14 méterről a hosszú sarokba rúgta a labdát, 0-2.
    79. perc: Stoica jól gurított Kiss János elé, aki 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről egy fordulás után váratlanul, nagy erővel a léc alá bombázott, 1-2.
    81. perc: Kasik továbbított Kiss elé, aki tovább sarkallt Todorovicsnak. A csabaiak szerb légiósa háromszor is megcélozta a kaput, először Farkasról vágódott vissza elé, majd a vetődő kapusról gurult vissza hozzá a labda, végül öt méterről, laposan a kapu közepébe lőtt, 2-2.
    Kulcsár húz el Moses mellett, Kasik pedig kiugrásra vár. (Fotó: Kovács Erzsébet)

Az eredetileg megadotthoz képest a Kispest alaposan felforgatott csapattal lépett pályára. Mintha csak a tavaszi gyenge szereplés és a vészes gólszegénység miatt akarta volna csapatát több támadóval megerősíteni Bicskei.
    Ez az első negyedórában eredményes is volt annyiban, hogy főleg a vendégek veszélyeztettek. Köszönhetően annak, hogy a középpályásaik ebben az időszakban dinamikusabban játszottak, jól szedték össze a labdákat, amelyben főleg Arany jeleskedett. Ugyanakkor a kispestiek túlontúl is keményen játszottak, egymás után „hullottak” a csabaiak. Balog Zoltán ideig-óráig még visszatért a pályára, Medgyesi azonban egy kemény belépőt követően, néhány perc után lebicegett a játéktérről.
    A csabaiak csak húsz perc után találtak magukra, innen kezdve azonban egyenrangú csapatok küzdelmét láthattuk. Sőt a játékrész finisére veszélyesebb támadásokat mutattak be, mint ellenfelük.
    Bicskei szavait erősítette a csereként beállt Bárányos, miszerint a játékos kimászott a gödörből, ugyanis négy perccel pályára lépése után előnyhöz juttatta csapatát. A vendégek ezután beálltak kapujuk előterébe, a csabaiak pedig nem tudták feltörni a Honvéd tömör védelmét. Ráadásul a vendégek villámkontrákkal gyakran veszélyt okoztak Baji kapuja előtt.
    Ebben az időszakban a Békéscsaba fáradt csapat benyomását keltette, s ebből fakadóan elképzelés nélkül játszottak, az egy-egy improvizációtól eltekintve nem nyújtottak maradandó teljesítményt. Bárányos második gólja után úgy tűnt, el is dől a mérkőzés, annál is inkább, mert a Kispest igyekezett „altatni”. Ám végülis a pirosfeketék szenderedtek el a saját játékuktól, ugyanis a Békéscsaba ritmust váltott, és három perc alatt két szép egyéni alakítás végén kiegyenlített. Persze ehhez kellett a túloldalon is a jó cserejátékos, azaz Kiss János, aki nem csak gólt lőtt, hanem gólpasszt is adott, így végül igazságos eredmény alakult ki a viharsarki találkozón, amelyen Juhos játékvezető egyébként meglehetősen gyengén muzsikált, számtalan szabálytalanságot elnézett, és a leseknél is bizonytalankodott, amiben persze segítői is ludasak voltak.

Edzői nyilatkozatok
    Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:
    — Rengeteget kivett a csapatból a hétközi, Vasas elleni kilencven perc. A szünetben ráadásul már a nyolcadik emberünket veszítettük el sérülés, illetve eltiltás miatt. Így különösen értékesnek tartom a döntetlent, kiváltképp, hogy null-kettőről sikerült talpra állni.
    — A mérkőzés háromnegyedében úgy tűnt, elúsznak a pontok.
    — A szépítő gól nagyon jókor jött, és mintha rá is éreztem volna. Ezután minden maradék erejét összeszedte a csapat, ezért sikerült egyenlítenünk. A lelkesedésért, az akarásért feltétlenül dicséretet érdemel a gárda.
    — Mindkét csapat jól cserélt.
    — Bárányos teljesítményéről annyit, hogy meglehetősen fellazult a védelmünk, mert igyekeztünk támadni. Kiss János pedig ha egészséges, biztos, hogy kezdő ebben az együttesben. Most is bizonyította, hogy gólerős játékos, kár, hogy olyan sérülékeny.
    — A sérültek száma egyre csak gyarapszik.
    — Ezt tudva, tisztes helytállást kértem a fiúktól. Szerencsénk is volt és jó érzéssel tölt el, hogy az utolsó pillanatig nem adták föl a játékosok.
    Bicskei Bertalan, a Kispest edzője:
    — A mérkőzés előtt a döntetlenben is kiegyeztem volna, ám most úgy vélem, akár több góllal is megnyerhettük volna a meccset. Az utolsó tizenöt percre nem találok magyarázatot, de remélem, lesznek, akik ezt megteszik helyettem.
    — Sokáig úgy tűnt, hogy nyerő ember lesz a becserélt Bárányos.
    — Én is azt hittem, de a második gólja után a csapat kiengedte a kezéből a kezdeményezést.