játékvezető : Gonzalez Chávez Epifanio (Paraguay)
  4. cantab.net: 20.805
  5. nso.hu: 21.000

2022.06.06, 20:15

2014.02.26, 12:13 (szerk.: 2014.03.17, 12:53)
    Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya, és az utánpótlás (U21) együttes szövetségi edzője kijelölte kereteit az Olaszország elleni világ-, illetve Európa-bajnoki selejtezőre.
    Az nagyválogatott névsora:
    Kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Babos Gábor (NAC Breda), Szűcs Lajos (FTC)

Védők: Pető Tamás (NAC Breda), Bodnár László (Dinamo Kijev), Kuttor Attila (Debrecen), Dragóner Attila (FTC), Juhár Tamás (Vasas), Sebők Vilmos (Energie Cottbus), Győri János (MTK), Mátyus János (Energie Cottbus)

Középpályások: Dárdai Pál (Hertha BSC), Pető Zoltán (Újpest), Lendvai Miklós (Charleroi), Vasile Miriuta (Energie Cottbus), Dvéri Zsolt (Újpest), Lisztes Krisztián (Werder Bremen), Egressy Gábor (Zalaegerszeg)

Csatárok: Ferenczi István (MTK), Kabát Péter (Izmir Öztepe), Tököli Attila (Dunaferr)

biztonsági tartalék: Fehér Csaba (NAC Breda), Hrutka János (FTC), Kiss György (Dunaferr), Korsós Attila (Salzburg),
    Sztipánovics Barnabás (NK Maribor)

3. avatar: fgymat
    2013.05.25, 15:54 (szerk.: 2022.03.05, 16:41)
    Parma, 2001. október 6., szombat (MTI) - Mátyus János vállalja a játékot a Parmában, 20.45-kor kezdődő Olaszország-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtezőn.

Az Energie Cottbus védője a péntek esti edzésen szenvedett kisebb térdsérülést, de a szombati orvosi vizsgálat során kiderült, hogy ez nem lehet akadálya a pályára lépésének. Maga a futballista is úgy nyilatkozott, hogy szeretne játszani.

Gellei Imre megbízott szövetségi kapitány 11 órától 30 perces átmozgató edzést tartott csapatának, melyet egy rövid taktikai megbeszélés követett.

Vb-selejtező, 8. csoport:

Olaszország-Magyarország 1-0 (1-0)
    Parma, 20 545 néző V: Gonzalez Chavez (paraguayi)
    gólszerző: Del Piero (45.)
    sárga lap: Sebők (21.), Lisztes (57.)

Olaszország:
    Gianlugi Buffon - Fabio Cannavaro, Marco Materazzi, Paolo Maldini - Gianluca Zambrotta (Angelo Di Livio, 79.) , Damiano Tommasi, Demetrio Albertini (Luigi Di Biagio, 73.), Francesco Coco - Francesco Totti - Alessandro del Piero (Gennaro Gattuso, 58.), Filippo Inzaghi

Magyarország:
    Király Gábor - Bodnár László, Kuttor Attila, Juhár Tamás, Mátyus János - Pető Tamás, Sebők Vilmos, Vasile Miriuta (Lisztes Krisztián, 55.), Dárdai Pál - Tököli Attila (Egressy Gábor, 78.), Kabát Péter (Ferenczi István, 66.)

10. perc: Bodnár 30 méteres, váratlan lövése egy méterrel kerülte el az olasz kaput.
    13. perc: Tököli tört be a tizenhatoson belülre, Materazzi az utolsó pillanatban szerelte a magyar támadót.
    21. perc: Totti jobboldali beadása után Del Piero 6 méterről fejelt a kapu fölé.
    24. perc: Totti indításával Inzaghi húzott el Juhár mellett, 15 méteres lövését Király lábbal védte.
    38. perc: Totti 18 méteres lapos lövését Király magabiztosan hárította.
    45. perc: Del Piero szabadrúgásból, 22 méterről a jobb felső sarokba csavarta a labdát (1-0).

Az olaszok birtokolták többet a labdát, könnyen kerültek helyzetbe, és a félidő utolsó percében Del Piero szabadrúgásgóljával a vezetést is megszerezték. A magyarok elsősorban a védekezésre koncentráltak, igazán veszélyes támadásuk nem volt.

Utolsó vb-selejtezőjén a magyar labdarúgó-válogatott Olaszországban lépett pályára, ahol vereséget szenvedett, de nem vallott szégyent sokkal esélyesebb ellenfelével szemben. Az olaszok sikerükkel kvalifikálták magukat a jövő évi világbajnokságra.

52. perc: Totti közeli, 8 méteres lövését Király bravúros mozdulattal védte.
    75. perc: Dárdai 28 méterről megpróbálta átemelni a labdát Buffon fölött, de a kapu tetejére ívelt.
    79. perc: Lisztes indította Ferenczit, aki egy csel után 14 méterről a kapu fölé bombázott.

A második 45 percben kiegyenlítettebb lett a küzdelem. A házigazdák visszavettek tempóból, de így is többet volt náluk a labda. A kapuk ritkán kerültek veszélybe.

Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott megbízott szövetségi kapitánya:
    Szervezetten, elszántan küzdöttünk, veszélyes gólhelyzeteink is adódtak. Úgy érzem, nem kell szégyenkeznünk, tisztességesen helytálltunk a világbajnoki résztvevő olasz válogatott ellen.

Giovanni Trapattoni, az olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
    Az első félidőben négy-öt nagy helyzetet is kihagytunk. Nem rohantuk le az ellenfelünket, éreztük, hogy előbb-utóbb sikerül betalálnunk a magyarok kapujába. Boldog vagyok, hogy a vb-re készülhetünk.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 20:46 (szerk.: 2022.03.05, 16:38)
    Érdekesebb momentumok:

1. p.: Az olaszok kezdték a találkozót.
    3. p.: Inzaghi lőhetett a tizenhatos baloldali sarkáról, Király azonban jól zárta a rövid sarkot.
    3. p.: Tootti ívelt jobbról a tizenhatoson belül álló Del Pieróhoz, aki a kapunak háttal állva levette a labdát, ráfordult, szerencsére rosszul állt bele a lövésbe, így a labda mellé szállt.
    8. p.: Inzaghit állította meg lesen a partjelző.
    9. p.: Totti ugratta ki Inzaghit, ám Király vagy 15 méterre kifutva kapujától felszedte előle a labdát.
    10. p.: Bodnár kapott egy remek labdát Mirutától, a Kijev légiósa tolt kettőt a játékszeren, majd 28 méterről, jobbról bődületes lövést eresztett meg Buffon kapujára… alig-alig fölé.
    13. p.: Materazzit rázta le egy csellel Tököli a baloldalon, majd befordult az olasz kapu felé, és 8 méterről lövéssel próbálkozott, ám a kétségbeesetten visszafutó Materazzi belelépett a labda útjába.
    18. p.: Vagy öt perce semmi nem történik, a középpályán gyűri egymást a két csapat.
    20. p.: Kellett nekünk panaszkodni: Totti ívelt be jobbról, pontosan Del Piero fejére, az olaszt azonban alig észrevehetően kibillentette az egyensúlyából Bodnár, így a fejes fölé ment.
    21. p.: Sebők könyökkel megütötte Tottit, ezért sárga lapot kapott.
    22. p.: Del Piero cselezte be magát a tizenhatosunk vonaláig, majd jobbal lőtt, fölé/mellé.
    24. p.: Totti kapott tért ölelő átadást Inzaghi, aki 14 méterről lőtt, Király spárgázva, jobb lábbal hárította a löketet. Zambrotta ismételt ugyan a kipattanóból, de ez már annyi gondot sem okozott kapusunknak, mint "Pippo" lövése.
    28. p.: Miriuta kapott labdát Dárdaitól, a tizenhatoson belül megpróbálta a hosszú sarok felé csavarni azt, csúnyán mellé.
    (A mérkőzést közvetítő riporter jónak tartotta bemondani, hogy időközben befutott az ISM küldöttsége is autóval. Kérdésünk: vajon Tbilisziben ott voltak-e?)
    31. p.: Pető vállalkozott lövésre vagy 35 méterről, a labda jó 3 méterrel szállt el a léc fölött.
    34. p.: Del Piero verte át egy testcsellel Kuttort, majd a tizenhatos jobboldali sarkától ballal a hosszú sarok felé kanyarintotta a labdát, Király azonban lefülelte azt.
    36. p.: Totti a saját térfelének közepéről indult meg a kapunk felé, és bár ketten is futottak mellette, inkább maga lőtte el a labdát 16 méterről, Király azonban gyors vetődéssel védett.
    40. p.: Coco adott be balról, az öt és felesen felugró Del Piero elől Király csak másodszorra tudta megkaparintani a labdát.
    45. p.: Olasz szabadrúgás a magyar kaputól mintegy 22 méterre középről. A labda mögé Del Piero állt, és mesteri mozdulattal csavart a jobb felső sarokba. Végződhetett volna jobban is az első félidő, 1-0.

46. p.: A szünetben egyik csapat sem cserélt.
    47. p.: Del Piero ugrott ki életveszélyesen középen, Bodnár azonban az utolsó pillanatban szerelte.
    48. p.: Ezúttal Inzaghi lépett meg Totti labdájával, Mátyus azonban látványosan szögletre mentett.
    53. p.: Ismét Király parádézott: Totti fordult be a jobboldalról, Mátyus nem tudta szerelni, az olasz középpályás úgy 6 méterre az alapvonaltól jobb külsővel lőtt, a magyar kapus azonban villámgyors vetődéssel tisztázni tudott.
    55. p.: Del Piero játszott egy kicsit a közönségnek: előbb beültette Bodnárt a hintába, végül Kuttor szögletre szerelt.
    56. p.: Miriuta helyét Lisztes vette át.
    58. p.: Lisztes egyből sárga lappal "mutatkozott be": felvágta Del Pierót.
    59. p.: A "sértettet" egyből le is cserélte Trapattoni, helyére Gattuso állt.
    61. p.: Tökölit rántották le, ezért azonban nem járt sárga. A baloldali szabadrúgást Lisztes csavarta a hosszú sarokra, a labda centikkel a "ficak" fölött zúgott el.
    65. p.: Tommasi adott be az alapvonalról jobbról, a menteni igyekvő Sebők kishíján a léc alá bombázott.
    67. p.: Kabát helyett Ferenczi állt be a mieinknél.
    (Ha valaki lemaradt volna róla: a grúzok 1-0-ra vezetnek Bukarestben!)
    73. p.: Dárdai lőtt 23 méterről, Buffon előbb felöklözte a labdát a levegőbe, majd másodszorra végleg megkaparintotta.
    74. p.: Albertini helyett Di Biagio lépett pályára.
    75. p.: Totti lőtt kapásból, ám abból bedobás lett…
    76. p.: Dárdai vette észre, hogy Buffon túlságosan kimerészkedett kapujából, 30 méterről emeléssel próbálkozott, a labda a léc mögött esett a hálóra.
    79. p.: Egressy vette át Tököli helyét.
    80. p.: Lisztes labdájával Ferenczi léphetett be a tizenhatoson belülre, az MTK csatára maga elé tette a játékszert, majd mielőtt leesett volna, 14 méterről rászúrta: centikkel fölé.
    82. p.: Zambrotta helyett Di Livio kapott játéklehetőséget Trapattonitól.
    88. p.: Lisztes jobbról ívelt középre, Ferenczi 8 méterről lefejelte a labdát a földre, Buffon azonban hárítani tudott.
    90. p.: A paraguayi "pótbíró" 2 perc hosszabbítást jelzett.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:50
    Király8
    Bodnár7
    Kuttor7 (9, -egy óriási hiba, + a végén is akarni kéne, ahelyett, hogy csak a helye stabilizálására koncentráljon)
    Egressy0

A mai meccs nekem tetszett, szerintem ennek a csapatnak tényleg volt tartása. Dárdai emelése, ha bemegy, a hónap gólja.

Bodnár, Dárdai, Király kifejezetten jó volt !!!

Viszont a Sebők, Mátyus duót páros lábbal kéne már kibaszni még ebből a válogatottból is !!! Mátyusnál egész egyszerűen sír a labda, míg Sebők Vili a legnagyobb alibikirály a világon. Mondjuk Kabát se sokkal volt jobb tőlük, de neki még adnék sanszot.

Gellei Imrének meg gratulálok, szépen összerázta a csapatot (csak az Egressyt ne hozta volna be, édes istenem...)

Akik jók voltak szerintem:
    Király, Kuttor, Bodnár, Dárdai. Juhár sem volt rossz. Szerintem bebizonyosodott, hogy Sebők nélkül is össze lehet rakni a védelmünket, sőt...
    A többiek nem mutattak semmi különöset, de jobban motiváltak voltak, mint a Bicskei-csapat, és igaz, hogy az olaszoknak nem kellett mindent beleadni, de végig jól tartottuk magunkat.
    Egressyt én sem értem, hogy miért kell erőltetni, azon kívül, hogy ballábas.
    H3o: Kabát-ügyben elfogult vagy, Tököli szerinted többet csinált (egyikük sem sokat...)?

A lelkeseknek.

Mielőtt nagyon elragadtatnátok magatokat:
    8 védőjátékossal léptünk pályára a döntetlen esetén is továbbjutó olaszok ellen, akik a jó védekezés ellenére is kb. 5 kihagyhatatlan helyzetbe kerültek. CSAK az önzésüknek és gyenge helyzetkihasználásuknak köszönhetjük, hogy nem kaptunk nagyon ki. Semmivel sem voltunk jobbak, mint Bukarestben, amíg az olaszok nem vettek nagyon vissza. Miért kellett csak dacból a kapuba állítani Királyt? Az előző meccseken egyre rosszabbul védett, semmi nem indokolta, akkor is, ha most remekül teljesített. Miért kellett a védekezéshez semmit sem tevő labdába 3-szor érő közútálatnak örvendő Sebőköt játszatni? És akármit is csinált az edzőtáborban, azt többmillió ember látta, amikor a magyar-grúzon kiiratkozott a sportemberek sorából! Ezek után legyen csakazértis csapatkapitány? (Az más kérdés, hogy 1-2 nél Grúziában idióta cselezgetésével a labdarúgók sorából is távozott.) Jaj, szegény Pető…--hozzá asszem nem kell kommentár. A Tököli-Kabát csatársorról nem beszélnék, de másnak páros lábbal való kirúgását követelnétek az Egressy-Ferenczi rémsor miatt, nem? Horváth Ferenc azért nem játszhat, mert klubjában mellőzik? Ugyan már, hiszen mindig jelentéktelen volt külföldi csapataiban, viszont lelkesen és gólerősen játszott. Ha játszhat a klubjában mellőzött Bodnár (viszonylag jól), ha játszhat karrierje miatt az emberileg, játékosként gané Sebők, akkor ő miért nem? Miben múlja alul Tökölit?

Miért veszitek be, hogy jól játszottunk? Egy olyan csapat ellen, amelyet egy éve, számunkra kedvezőtlenebb játékvezetés mellett JÁTÉKBAN is majdnem megvertünk, miért dicsőség most óriási mázlival (is) megúszni a katasztrofális vereséget, úgy, hogy ők nem is voltak motiváltak? Miért nem röhögitek ki Gelleit, amikor azt mondja, egyenrangúak voltunk? EZ HAZUGSÁG! Semmiben sem különbözik a Bicskei-beszédtől! Vegyétek észre, hogy ez a lagborzalmasabb, ami lehet. Csak kicsit kikapni, hátha akkor nem viszi el őket a népharag? Ez minden meccsen borzalmas, különösen most, hogy a magyar foci jövője is tét volt! MEG KELLETT VOLNA SZEREZNI A HARMADIK HELYET (persze a grúzok keresztbe tettek, de ezt ők nem tudták), EHELYETT KINEVEZÉSÉT FÉLTVE NEM ENGEDETT TÁMADNI AZ UTOLSÓ NEGYEDÓRÁBAN!! Az olaszok szartak már akkor a meccsre, és nem is lett volna vállalhatatlan eredményként a 0-2, mégsem volt szabad megpróbálni teljes erővel az egyenlítést! Nem voltunk egy súlycsoportban velük.

Ezt Bicskei is tudná, sajnos. Bicskei vesztett és mellébeszélt. Gellei vesztett, mellébeszélt, de még kockáztatni sem mert egy olyan meccsen, ahol MUSZÁJ lett volna. Bicskei borzalmas volt. Milyen akkor Gellei?

Akármi is történt, idegenben Olaszországban ki lehet kapni 1:0-ra.

Ha a védelmünk többször kinyílik, s kapunk 4-et, most az lenne a baj.
    Szerintem, már az is örvendetes, hogy az utóbbi időben a védelem által látható burleszk-jelenetek most elmaradtak, s Juhár Kuttorral elég jól összefogták a hátsó alakzatokat

Az, hogy Király védett, ma nem volt pl rossz döntés.
    Gelei egyáltalán nem rossz edző, nem nagyon lenne nála Magyarországon jobb
    Hagyni kell dolgozni

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:38 (szerk.: 2009.10.29, 18:40)
    Az A-válogatott kerete:
    Király, Babos, Szűcs – kapusok,
    Pető T., Bodnár, Kuttor, Dragóner, Juhár, Sebők, Győri, Mátyus – védők,
    Dárdai, Pető Z., Lendvai, Miriuta, Dvéri, Lisztes, Egressy – középpályások,
    Ferenczi, Kabát, Tököli – támadók.

Dvéri Zsolt helyett Böőr Zoltán kapott meghívót a válogatott keretbe.

Mint arról beszámoltunk, Dvéri Zsolt kisebb húzódással érkezett meg a válogatott gyülekezőjére, ezért Szilágyi doktor ultrahangos vizsgálatra küldte. Nos, a baj súlyosabb a vártnál, az első diagnózis ugyanis komolyabb izomhúzódást állapított meg Dvérinél. Gellei Imre ezért helyette a Debrecen középpályásának küldött "behívót".

7. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:51
    Egy éve, amikor a selejtező sorozat kezdődött, az első mérkőzésen az olasz csapatot fogadtuk és remek mérkőzésen 2-2-es döntetlent értünk el ellenük ( https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/949 ). Igaz, hogy akkor, az a találkozó egy sorozat nyitánya volt, most viszont a hazaiaknak elég egy döntetlen, míg nekünk már esélyünk sincs a továbbjutásra. Mégis, miért ne lehetne most is szép a játék, és ha továbbjutást már nem is, de legalább nagyszerű helytállást hozhatna a találkozó.
    A szövetségi kapitányi poszton maradt Gellei Imre, akinek egy hónapja volt, hogy "összerázza" a válogatottat. Reméltük jó eredménnyel.

Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés. Kiegyenlített volt a küzdelem, de nem túl éles. Az olaszok ráérősen rúgták a labdát. Csak annyit teljesítettek, amennyi a döntetlen megtartásához kell. A tízedik, majd a tizenharmadik percben is veszélyes helyzetet dolgozott ki a magyar válogatott. Mindkettő kimaradt, de jelezték, ha a hazaiak hozzáállása nem változik, bajba kerülhetnek. De mintha a két lehetőséggel ellőttük volna az energiánkat leálltunk. Lassan bemelegedtek az olaszok és az utolsó tíz percre átvették az irányítást. Eljött a negyvenötödik perc is és már fél lábbal az öltözőben voltunk, amikor a magyar kaputól huszonhárom méterre szabadrúgást végeztek el az olaszok. Del Piero a sértett állt a labda mögé és pontosan csavart a jobb felső sarokba. Ennél rosszabbul nem is végződhet egy félidő.
    A második játékrész nem hozott jelentős izgalmakat. Az olaszoknak bőven elegendő volt az egygólos vezetés. Még így is többet és veszélyesebben támadták a kapunkat, mint mi az övékét. Szerencsére kapusunk biztosan állt a helyén. A mérkőzés vége felé azért voltak lehetőségeink. A hetvenötödik percben Dárdai remek helyzetfelismeréssel huszonhét méterről emelt kapura, mert észrevette, hogy Buffon messze kint állt. Később a csereként beállt Ferenczinek adódott két remek lehetősége is. Sajnos az egyenlítés nem sikerült.

Nem szenvedtünk nagyarányú vereséget, de az volt az érzésünk, hogy az olasz csapatban még sok tartalék maradt. Biztos továbbjutóként közel sem hajtották ki magukat.
    A selejtező sorozatban a negyedik helyen végeztünk. Egyedül Litvániát sikerült magunk mögé utasítanunk. Ez már a negyedik világbajnokság lesz nélkülünk.

mafoci

8. avatar: magyarfutball.hu
    2009.03.19, 01:06 (szerk.: 2022.06.06, 18:09)

9. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.29, 12:18
    Úgy érzem nem kell körül írni e mérkőzés szurkolói fontosságát, nem véletlen az, hogy ez a találkozó már tavasszal a "kiemelt" kategóriát kapta. Sajnos a Csapat - a továbbjutást illetően- már eljátszotta lapjait, így a Magyar-román sikertelensége után az Olasz-Magyar is jelentősen veszített a fényéből.

Mindenesetre számunkra mégis fontos maradt, szerettünk volna mindenképpen buszt szervezni Parmába, és kiállni a hazai színek mellett. Péntek délután (17.00) indult az 50fős luxusbusz, szerencsére teljesen töltve szurkolókkal. A Hadosztály tagsága ebből 30 fő volt, a többiek különböző klubcsapatok fenetikusaiból álltak össze.

A hangulat már az út elején jól indult, és ez viszonylag meg is maradt a magyar határ elhagyása után is. Kisebb problémát talán csak a busz kiváló minősége, pilótáinak"magas" követelése jelentettek, de ez ügyben mindkét fél alkalmazkodott a másikhoz, és így remek hangulatban telt az utazás. Kora reggel érkeztünk Padovába, és a még ködbe burkolózott alvó várost énekelvejártuk be. Az első minőségi bár előtt az éneklő-tapsoló gárdát rendőrautók kapcsolták le, így -némi tárgyalás után- legurítottuk söreinket, és rendőri kísérettel mentünk vissza a buszainkhoz. (Közben művelődés képpen, kék kísérettel ugyan de megnéztük a város főterét, és katedrálisát). Amúgy probléma nem volt, a carboneriknek mindössze csak a hangos megjelenéssel volt bajuk, valószínűleg szt hitték, hogy ezt biztosan rombolás, rendbontás követi majd, eztért jobbnak látták, ha kitessékelnek minket a városból. A busznál be kellett még várni mindenkit (több csoportban szétoszolva jártuk a várost), majd fél 11 tájban elhagytuk a várost, s Parma felé vettük az irányt.Nem is bántuk meg, Parma ugyanis nyitott pizzeriákkal, sörözőkkel, kávézókkal, rengeteg látványossággal (a szebbik nem csizmaországban tényleg csodálatos...) várt minket, így hamar feltaláltuk magunkat. Kisebb csoportokban, ki-ki ízlése szerint mászkálhatott a város hangulatos utcáin, vagy egyszerűen a parkban pihente ki az előző nap fáradalmait. Semmiféle balhá, vagy rendbontás nem volt, kiváló hangulatban telt a nap.

Közeledve a meccs kezdéséhez az egész brigád a főparkban gyülekezett, majd a főutcán énekelve vonultunk végig, a helyiek ámulatára. Jegyünk nem volt, az MLSZ kinti küldöttsége persze biztosított nekünk néhány tikettet, naná hogy nem ingyen...
    A stadionhoz érve gyors, zökkenőmentes motozáson estünk át, minden zászló és kellék (egy füst kivételével) bejutott, így már ez elég jó hangulatot adott. Az elöttünk állü plexi falat kidíszítettük és hangoltunk. A HDO idegenbeli transzparense mellett kikerült a GM, Stormy, Viking, Budakeszi zászlók is. A szektorban mintegy 100-120 magyar szurkoló lehetett.

Kezdéskor rudasozással nyitottunk a körülöttünk lévő olaszok nagy csodálkozására, majd dobbal és szócsővel szurkolni kezdtünk. A hazaiak a mi oldalunkon a kapu mögött néhány görögtüzet gyújtottak ben melyekből kettő a pályán landolt (ez Budapesten óriási bűn, Parmaban azonban ez nem okozott meglepetést snkinek...). Szurkolásunk tényleg folyamatos volt, a dob megállás nélkül dolgozott, volt olyan dallam amit hosszú percekig egyenletes hangerővel nyomtunk. Ezt a hangulatot Del Piero gólja sem törte meg, a szünet ném lélegzetvételnyi időt azonban adott.

A második játékrész elején piros-fehér-zöld füstölést csináltunk. Kicsit furcsán sikerült, ugyanis elsősorban a piros dominált, de így is be lett terítce az egész kanyar. Az eredmény nem volt vészes, így bizakodva szurkoltuk végig a második félidőt is. A torkok mellett az egy rudasok is folyamatosn dolgoztak. A hazaiak csak egyszer-kétszer dördültek meg, ekkor jók is voltak, egyébként viszont természetes alapzajon kívül annyira nem szurkoltak. Ez azért senkineksem volt meglepő, hoszen tudjuk, hogy az olasz válogatott mérkőzésein a belső klbrivalizálás miatt milyen állapotok uralkodnak. A lefújást követően játékosaink megköszönték a buzdítást, majd szedelőcködnünk kellett. Az olasz ultrás időközben baráti sörözésre hívtak minket, feléjük kihúzott rudasainkat megtapsolták, majd válaszul egy rövid "Tutti avanti..."-t kaptak. Kivonulásunk után egy rövid eszmecserét folytattunk velük (szerencsére volt nálunk perfekt olaszos) majd mennünk kellett.

A hazafelé út elsősorban alvással telt, az Alpok elhagyása után világosodott ki, az ébredezést néhány benzinkutas pihenőhely segítette.Úgy érzem, remek túra volt, a Hadosztály első szervezett túrája, remélhetőleg örök emlék lesz mindenkinek. A jövőben tennünk kell azért, hogy ehhez hasonló túránk legyenm szerepeljen bárhogyan is csapatunk.

Fény és árnyék, avagy mi volt a hiba az Olasz túra során

A "Fény" részről olvashattatok eddig, ha végigfutottátok a túra kapcsán leírtakat. Most itt az "Árnyék" oldalról volna néhány megjegyzés, mely önhibánkon kívül alakult ki.
    Induláskor ugyanis a külső jelentkezések útján két fiatal 22-25 éves szajha is felszállt a buszunkra. A két kis csinibaba a Blikk "napilap" munkatársa volt, és utunk jelentős részén velünk voltak. Persze nem tetszett nekik a sajtóról alkotott véleményünk, az esti-éjjeli hangulat, a szurkolókat körülvevő tomboló "falkaszellem", melynek már este hangot adtak, a "baj" azonban a másnap a Nemzeti Sportban megjelent cikk volt (a NS a Blikk társlapja), aminek az 50 fős csoportunkat tomboló, rendbontó, erőszakos gárdának állítja be, lehízva mindent ami pozitív, s kiemelve mindent, ami esetleg negatív egy ilyen túra kapcsán...

Mindent cáfolunk, amit ezek a szennylapok rólunk írnak. Mi nem vagyunk számukra elérhetőek, nem vagyunk publikálható mozgalom, ezért ahol lehúznak minket, sok bosszúságot okozva minden szurkolónak. Nem kímélve pénzt és energiát, mi nem azért állunk ki a csapat mellett, hogy a "hátországban" gyűlöljenek!