Zalaegerszegi TE FC - Budapesti VSC 2 : 2 19:00

Zalaegerszeg, 8000 néző, V: Kincses

gólszerzők: Csóka (10.), Németh (62.), illetve Erős (24.), Kiss (56.)
    sárga lap: Balog (60.), illetve Bondarenko (65.), Komlósi (75.)
    piros lap: Csóka (34.)
    csere: Gaál helyett Nagy A. (35.), Balog helyett Kovács N. (83.), Kocsárdi helyett Molnár A. (60.), illetve Farkas helyett Stanici (75.)
    jók: Szabó I., Vlaszák, Németh, Tóth Gy., illetve Dragóner, Erős, Csiszár, Kiss I.

ZTE FC:
    Vlaszák - Csóka, Szabó I., Balog Z., Tóth Gy. - Kocsárdi, Molnár B., Szabó II., Gaál (Nagy A. 35.) - Sebők J., Németh T.

BVSC:
    Végh - Komlósi, Dragóner, Bondarenko - Erős, Csiszár, Rósa D., Farkas, Füzi - Bükszegi, Kiss I.

Az első percekben a ZTE veszélyeztetett, az 5. percben Kocsárdi kapott remek indítást, betört a BVSC 16-osára, ahol Bondarenko gyanús körülmények között szerelte, ám a bírói síp néma maradt. A 8. percben Szabó II. 28 m-es lövését a bal sarok elől ütötte szögletre Végh.

A 10. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Szabó II. baloldali beadását Németh fejelte kapura, Végh kiütötte a labdát, Molnár B. ismét rászúrta, ami kipattant a kapusról, végül Csóka 2 m-ről gurította a kapuba (1-0). A gólt követően kitámadott a BVSC. A 18. percben Farkas 22 m-es bombáját nagy bravúrral védte Vlaszák.

A 24. percben szerencsés körülmények között egyenlített a fővárosi csapat. Erős 18 m-es szabadrúgása a sorfalt érintve a bal sarokba vágódott (1-1). Jó iramú, változatos küzdelmet láthatott a szép számú nézősereg, mert mindkét kapu előtt számos gólszerzési lehetőség akadt. A 27. percben a megzavarodott ZTE-védelem mellett Csiszár beadását Rósa 5 m-ről fejelte fölé. Csóka 34. percben történt kiállítását követően percekig állt a játék, mert a szurkolók tüntettek Kincses játékvezető ellen. A tíz emberrel játszó hazaiak ellen fölénybe került a BVSC, de a ZTE hősiesen védekezett, sőt a 43. percben egy kontratámadás végén Szabó II. 5 m-es lövését lábbal hárította Végh.

Fordulás után a BVSC játszott mezőnyfölényben, az 55. percben Molnár B. hibája után Rósa D. került helyzetbe, de 7 m-es lövését nagy bravúrral hárította Vlaszák. Az 56. percben Füzi robogott el a bal oldalon, beadását Kiss I. 4 m-ről emelte a jobb sarokba (1-2). A fővárosiak vezető gólját követően hitehagyottá vált a ZTE, csak a védekezéssel törődtek a zalaiak. A 62. percben egy szórványos hazai akció végén Molnár A. indította Balogot, akinek beadását Németh két lépésről gurította a kapuba (2-2). A gól után a tíz emberrel játszó ZTE hatalmas lelkesedéssel játszott és Vlaszákkal az élén hárított minden kísérletet. A 80. percben Csiszár 25 m-es bombáját, majd Stanici lövésszerű beadását védte bravúrral az egerszegi kapus.

Magyar pályán ritkán látott nagy iramú mérkőzésen mindkét oldalon sok helyzetet alakítottak ki a csapatok, a ZTE tíz emberrel is hősiesen küzdött, és a remekül védő Vlaszákkal az élen megérdemelte az egy pontot.