Debreceni VSC-Epona - Győri ETO FC 4 : 1 17:00

Az MTI Bagolynak is ad lapot a gólja után.

2018.09.11, 11:03
    1996. június 12., szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 28. forduló:

DVSC-Epona - Győri ETO FC 4-1 (1-1)

Debrecen, 5500 néző, V: Bede
    gólszerzők: Sándor T. (17.), Ilea (54.), Szathmári (74.), Bagoly (77.), illetve Urbán (32.)
    sárga lap: Gojan (31.), Madar (40.), Ilea (55.), Bagoly (77.), illetve Virág (15.), Szabó B. (27.), Moke (52.)
    piros lap: Moke (70. - második sárga lap után)
    jók: Stuparu, Madar, Sándor T., Szathmári, illetve Puglits, Cseke

DVSC-Epona:
    Téglási - Gojan - Stuparu, Sándor Cs., Pető - Dombi, Madar (Medvid 78.), Bagoly (Frida 90.), Szathmári - Sándor T., Ilea (Nagy Zs. 89.)

Győri ETO FC:
    Brockhauser - Lantai - Puglits, Virág (Radics 71.), Szabó B. - Cseke, Korsós (Fehér 65.), Urbán, Iftodi (Hungler 84.) - Moke, Lazar

A rekkenő hőségben a DVSC kezdett jobban, s a 17. percben Szathmári baloldali beadását Sándor T. a háló jobb oldalába fejelte (1-0). Rögtön a következő percben Dombi elfutott, és 3 méterre a kaputól mellé lőtt. A 21. percben óriási gólhelyzetet hagyott ki a DVSC. Szathmári elhúzta a kapus mellett a labdát, de utána az üres kapu fölé emelt. A ritka győri támadás egy szabadrúgás után góllal fejeződött be. A 32. percben Urbán mintegy 20 m-ről a jobb felső sarokba csavarta a labdát (1-1).

A második félidőben még növelte fölényét a többet futó és pontosabban játszó hazai együttes, és a sorozatos gólhelyzetek az 54. percben eredményt hoztak. Egy szöglet után Gojan visszafejelte a labdát és Ilea a háló közepébe bólintott (2-1). Csaknem 20 percig a győriek át sem jöttek a DVSC térfelére, a hazaiak pedig a gólhelyzeteiket sorozatban puskázták el. A 74. percben Szathmári a védők közül középen egyedül kilépett és mintegy 12 m-ről laposan a hálóba gurított (3-1). A 77. percben Ilea bal oldalról küldött beadását Bagoly közelről a hálóba küldte (4-1). A félidő utolsó percében Lazarnak volt helyzete, de Téglási a léc alól kiöklözte a labdát.

A DVSC lényegesen jobban játszott ellenfelénél, sorozatosan veszélyeztették a győriek kapuját, amit a 12-2-es szögletarány is bizonyít. A vendégcsapat meglepően enerváltan futballozott, s ilyen arányban is megérdemelték a vereséget.