hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
játékvezető : Maisonlahti Jari (Finnország)
  3. ksi.is: 3.190
  4. origo.hu: 5.000

1. avatar: titti7
    2020.05.03, 16:54
    A magyar sajtóban semmilyen kép nem jelent meg a meccsről (a nemzeti sport sem utaztatott ki fotós kollégát). Itt egy izlandi oldalon leletem pár fotót a meccsről!

2. avatar: fgymat
    2013.05.26, 13:38 (szerk.: 2020.11.07, 11:43)
    Reykjavík, 2002. szeptember 7., szombat (MTI) - Az Eb-selejtező első játéknapján szabadnapos magyar labdarúgó-válogatott szombaton barátságos mérkőzésen lépett pályára Izlandon.

Izland-Magyarország 0-2 (0-0)
    Reykjavík, Laugardalsvöllur-stadion, 5000 néző, v: Maisonlahti (finn)
    gól: Lőw (80.), Dárdai (89.)
    sárga lap: R. Kristinsson (79.), illetve Urbán (55.), Lőw (84.)

Izland:
    B. Kristinsson - Gunnarsson, Sigurdsson, Hreidarsson, Vidarsson - Gudjónsson, R. Kristinsson, Ingimarsson, Jonsson (Baldvinsson, 63.) - Dadason (Gudnason, 63.), Gudjohnsen

7. perc: Fehér Miklóst buktatták a hazai kaputól 21 m-re. A szabadrúgást Miriuta végezte el, a labda a sorfalról az alapvonalon túlra pattant.
    11. perc: ismét szabadrúgáshoz jutott a magyar csapat, ezúttal a kaputól 25 m-re. Kenesei Krisztián kisérlete után B. Kristinsson bravúrral ütött ki a labdát a bal felső sarok elől.
    12. perc: az izlandi kapus újabb hárítása utáni szögletet Miriuta végezte el jobbról, a beadás után Dragóner fejelt kapura, de Gudjónsson kivágta a gólvonalról a labdát.
    20. perc: Gudjohnsen jól látta meg, hogy Király kissé kint áll, ezért balról, 30 méterről kapura ívelt, de a magyar hálóőr visszalépett, és bravúros mozdulattal a léc alól kiütötte a labdát, amely aztán visszapattant hozzá.
    43. perc: Fehér Csaba ugrott ki a hazai védők közül, Keneseihez passzolt, aki 7 m-ről lőhetett, de az izlandi kapus bravúrral mentett.

A magyarok kezdték jobban a mérkőzést, több helyzetet is kidolgoztak, de enyhe mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. A házigazdák a kezdeti visszafogottság után a félidő második felében már jobban futballoztak, s ekkor inkább ők irányították a játékot.

A magyar labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott Izland ellen Reykjavíkban.

47. perc: Gudjónsson lőtt középről, 20 m-ről, a bal alsó sarokra tartó labdát Király vetődve védte.
    49. perc: gyors magyar támadás után a csereként beállt Lisztes 17 m-ről bombázott az izlandi kapura, B. Kristinsson bravúrral hárított.
    60. perc: Lőw adott középre balról, Kenesei érkezett, 7 m-ről fejelt kapura, ám Kristinsson kitolta a léc alá tartó labdát.
    64. perc: ismét Lisztes előtt adódott gólszerzési lehetőség, a bal oldalon, 23 m-ről lövésre szánta el magát, de a labda a keresztlécen csattant.
    65. perc: Gudjónsson jobbról remekül adott középre, az érkező Gudjohnsen viszont 6 m-ről, kapásből fölé bombázott.
    80. perc: egy előrevágott labdára Lőw startolt a bal oldalon, megiramodott, majd a tizenhatos sarkáról ballal a kapu közepébe bombázott (0-1).
    85. perc: cserélt a magyar válogatott, Lipcsei helyére az újonc Molnár Balázs állt be.
    89. perc: Lisztes gurította vissza a labdát Dárdai elé, s ő a tizenhatosról jobbal nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (0-2).

A magyar csapat a mérkőzés nagyobb részében fölényben játszott, több helyzetet dolgozott ki, mint a házigazdák. A találkozó végéhez közeledve gólokra váltotta fölényét, így megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

A találkozó után Gellei Imre érthetően boldogan nyilatkozott, míg az izlandiak szövetségi kapitánya, Atli Edvaldsson a magyarokat dicsérte.

Atli Edvaldsson, az izlandi csapat szövetségi kapitánya:
    - Az első félidőben jól futballoztunk, és a szünet után sem játszottunk rosszul, ám az első gólt követően szétesett a csapatom. Megpróbáltunk egyenlíteni, de a kapkodás eredménye az lett, hogy a ismét kihasználták egyik hibánkat. El kell ismernem: jó a magyar együttes.

Gellei Imre, a magyar csapat szövetségi kapitánya:
    - Végig fölényben játszottunk, de különösen a második félidőben, amikor Lisztes beállításával felgyorsultunk. Ekkor tudtunk gólokat is szerezni. Nagyon örülök a győzelemnek, és főleg annak, hogy ezen a mérkőzésen komoly tapasztalatokat szerezhettünk a svédek elleni Eb-selejtezőre.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.06.15, 20:38 (szerk.: 2020.11.07, 11:40)
    Örülök a győzelemnek, egy szépséghibája van, a finn bírók igen elnézőek voltak velünk szemben, éles meccsen ez nem így játszik. Az első gól előtt Dragóner két kézzel lökött, hál istennek nem fújták le. Ami biztató, hogy jól játszott végre a csapat. nem biztos, hogy kijutunk, de már az is jó lenne, ha nem vallanánk szégyent!

Akárhogy is nézzük, a legnagyobb rosszindulattal sem állíthatja senki, hogy Gellei a levegőbe beszélt, amikor azt ígérte: az őszi megméretésre összerakja ezt a csapatot. Eredményekben mindenképp javultunk az idő előrehaladtával. /Hála a becsődölt MTV-nek, a játékról ezúttal csak találgathatunk. Odafent elgondolkodhatnának, hogy mi ér, egyáltalán ér-e bármi is többet, amikor a válogatottunk egyik tagja közül választhatna példaképet mondjuk egy képernyőn át valaki magának ebben az országban. Nem beszélve azon sokakról, akik látnak valamit, vagyis szeretnének látni a legjobbjainktól. Helyette a társaság megvásárol valami sorozatot, aztán latolgathatják, miért is üresek a grundok. Márpedig náluk van a sugárzási jog vagy micsoda a magyar válogatott meccseiről, mintha ők kötöttek volna ezügyben szerződést anno egy nemzetközi céggel. Felháborító, amit művelnek!.../
    Talán joggal reménykedhetünk a közeli selejtezők előtt, talán most nem csak szavakban leszünk nagyok, és végül odaérhetünk valamelyik /ha nem is feltétlen a csoportelső/ továbbjutást érő helyre. Mert hát ki közelítse ezt a kérdést a pozitív oldaláról, ha nem a szurkoló? 30 éve nem voltunk Eb-n, ez elkeserítő. Nekünk mindenképp az. A mai eredmény igenis több bizakodásra ad okot közvetlen a kinti svéd meccs előtt, mintha hozzuk az utóbbi idők izlandi formáját, esetleg leikszelünk. Ráadásul kapott gól nélkül utazhattunk haza. Ez is egyfajta előrelépés, főleg néhány ezt megelőző meccsünk tükrében... Említésre érdemes ugyanakkor pár ma lejátszott Eb-selejtező, ahol is két, korábban legyőzött csoportellenfelünk kisebb arányban kapott ki tőlünk azért lényegesen előrébb jegyzett válogatottól.
    Idővel szerintem közelítünk az európai középmezőnyhöz, lassan felzárkózunk oda, ahová egykor lehet, nem vágytunk - hosszú idő után végre elvárható lesz a továbbkerülés egy /több szempontból most úgy tűnik, nem is papíron/ "közepes" csoportból, és nem a megmaradt matematikai esélyeinkről szónokolunk. Több játékosunk most érik be igazán, az atlantai csapatból bizony többen csináltak karriert. Azt továbbra sem várhatjuk el és mondhatjuk, hogy létezik könnyű ellenfél és kötelező három pontok, nos, Gellei sem így fogalmazott. Viszont ha tudhat is valami érdemit ő, no és csapata, az még legalább egy hónapig titok marad.

Lisztes 7

Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya leginkább a második félidőben mutatott játékkal elégedett, és úgy véli: az Izland elleni barátságos találkozó jól szolgálta a felkészülést az októberi Európa-bajnoki selejtezőkre. Az együttes a hajrában szerzett gólokkal 2-0-ra nyert szombaton Reykjavíkban.
    "Sajnálom, hogy a szurkolók nem láthatták otthon az összecsapást, hiszen végig nagyon jól játszott a csapat. Szinte a kezdéstől mi kezdeményeztünk többet, helyzeteket is sikerült kialakítanunk, de csak az utolsó tíz percben tudtuk gólra váltani a fölényünket. Ez nagy részben a remekül irányító Lisztes Krisztiánnak köszönhető. Egyénileg és karmesterként is nagyszerű teljesítményt nyújtott, de hozzá kell tennem, hogy a győzelem a csapatmunka diadala" - értékelte a látottakat a szakvezető.

Az Eb-selejtező 4. csoportjában szombaton elkezdődött a küzdelem, a svédek meglepetésre csak 0-0-as döntetlent játszottak Lettországban, míg a lengyelek 2-0-ra győztek San Marinóban. "Ezek az eredmények is bizonyítják, hogy milyen nehéz csoportba kerültünk. Úgy gondolom: négy együttes esélyes a továbbjutásra, bár San Marinót sem szabad lebecsülni. A szombati mérkőzéssel kapcsolatban a győzelem mellett annak örülök a legjobban, hogy sikerült feltérképeznünk a skandináv stílust és körülményeket. Remélem, a tapasztalatokat jól hasznosíthatjuk majd októberben" - mondta Gellei.

A magyar válogatott október 12-én, Svédországban mutatkozik be a kvalifikációs sorozatban, majd négy nappal később San Marinót fogadja.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 20:43 (szerk.: 2011.06.15, 20:45)
    Ismét szerepel a 21 fős listán Dárdai Pál (Hertha BSC) neve, aki az augusztus 21-i, Spanyolország elleni budapesti összecsapáson családi gyász miatt nem lépett pályára.
    Meghívót kapott a 39-szeres válogatott Lipcsei Péter (FTC) is, aki több mint négy éve nem jutott szóhoz az együttesben, míg Molnár Balázs (ZTE) személyében akár újoncot is avathat a szakvezető.

A keret tagjai (kivéve az este még bajnoki mérkőzést játszó Újpest és ZTE játékosait, valamint a csak csütörtökön csatlakozó cottbusi különítményt) hétfőn 13 órakor találkoznak a Puskás Ferenc-stadion toronyépületében, majd Tatán készülnek. A csapat csütörtökön utazik Izlandra, a reykjavíki mérkőzés magyar idő szerint 18 órakor kezdődik.
    Biztonsági tartalékok:
    Szűcs Lajos (FTC), Füzi Ákos (MTK Hungária), Korolovszky Gábor (Újpest FC)

A sérült Babos Gábor helyett az FTC kapusát, a biztonsági tartalék Szűcs Lajost hívta be a szombati, izlandi barátságos mérkőzésre készülő keretébe Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Sebők Vilmos bizonytalan jövője miatt nem utazik Reykjavíkba.

A holland NAC Breda hálóőrének combizma még a hétvégén húzódott meg, s az állapota nem javult a remélt ütemben, ezért volt szükség a cserére.

Kedden délután az is eldőlt, hogy mivel az eredeti tervek szerint csütörtökön csak 20 játékos utazik Reykjavíkba, Sebők Vilmos lesz az, aki nem tart az együttessel. Gellei azért döntött a német Energie Cottbusnál szabadlistára tett védő mellett, mert helyzete a közeljövőben nem ígérkezik stabilnak, s a magyar szempontból októberben kezdődő Európa-bajnoki selejtezőkön csak olyan futballistákat kíván szerepeltetni, akik rendszeresen játéklehetőséghez jutnak klubjukban.

5. avatar: fgymat
    2009.05.27, 21:01 (szerk.: 2020.11.07, 11:40)
    Az utolsó barátságos mérkőzés volt ez az Európa-bajnoki selejtezők előtt. Ellenfelünkkel 1988 óta hat alkalommal játszottunk, ebből az utóbbi négy tétmérkőzés volt és bizony három izlandi győzelmet hozott. Az eredmények fényében tehát nem is ígérkezett könnyűnek a mérkőzés.
    A találkozót Magyarországon nem közvetítették.

Az első félidőben meglehetősen kiegyenlített küzdelem zajlott. Óvatosan játszottunk, ami a bevezetőben ismertetett eredményeket figyelembe véve érthető. Leginkább szögletekből és szabadrúgásokból veszélyeztettük a hazaiak kapuját. Az izlandiaknak is voltak ígéretes akcióik, de gólt Ők sem értek el. Mindent egybevetve elsősorban a veszélyek elkerülésére összpontosított a csapat.
    A második félidőben hasonlóan kiegyenlítetten kezdődött a játék, de az idő múlásával egyre inkább a magyar válogatott vette át az irányítást. Fölénybe kerültünk és támadásaink is egyre nagyobb veszélyt jelentettek. Igaz ezzel párhuzamosan a szórványosan előforduló hazai helyzetek is magukban rejtették a gól lehetőségét. Már csak tíz perc volt hátra, amikor egy előre vágott labdával Lőw iramodott meg a baloldalon. A 16-os sarkánál lövésre szánta el magát és a kapu közepébe bombázott. A hazaiak játéka szétesett. Az utolsó percben Tököli tört be a 16-osukra, majd Liszteshez továbbított, aki visszagurított Dárdai elé. Ő a 16-osról nagyerővel a kapu bal oldalába bombázott.

A vége nagyon szépre sikerült és megérdemelten győztünk. Az Európa-bajnoki selejtezőn Svédország következik. Meglátjuk.

mafoci

6. avatar: fgymat
    2009.03.01, 06:31 (szerk.: 2020.11.07, 11:39)
    Atli Edvaldsson az izlandiak szövetségi kapitánya: Az elsô félidôben úgy gondolom nem játszottunk rosszul, sôt a második játékrész jelentôs részében sem. Csakhogy kaptunk egy szerencsétlen gólt, és attól a pillanattól kezdve az intelligens magyar játékosok könyörtelenül kihasználták hibáinkat, és fölénk kerekedtek. A magyar válogatott jó csapat, nekünk pedig jókor jött ez a kijózanító pofon.

Gellei Imre a magyarok szövetségi kapitánya: Olyan gyôzelmet arattunk, amelyet szeretnénk sokáig magunkkal, magunkban hordani. Csak most sajnálhatjuk igazán, hogy a magyar szurkolótábor nem láthatta ezt a mérkôzést. Csapatunk különösen a második félidôben játszott remekül, hiszen akkor már több gólszerzési lehetôségünk is volt, a hajrában pedig egyértelmûen a mi akaratunk érvényesült. Értékes gyôzelem ez, amely erôt kell adjon a sikeres folytatáshoz.