Budapesti VSC-Zugló FC - Újpesti TE 0 : 1 18:00

BVSC-Zugló FC - Újpesti TE 0-1 (0-1)
    Szőnyi út, 6000 néző, V: Puhl

gólszerző: Kovács Z. (17.)
    sárga lap: Zováth (16.), László (28.)
    csere: Usvat helyett Cseke (36.), Zováth helyett Duró (60.), Bükszegi helyett Kiss I. (67.), illetve Tóth N. helyett Kiskapusi (63.), Pető helyett Babati (74.), Kovács Z. helyett Zombori (87.)
    jók: Rósa, illetve Szűcs L., Fehér, Herczeg

Kezdőcsapatok:

BVSC-Zugló:
    Koszta - László - Komlósi, Bondarenko, Füzi Á. - Rósa, Zováth, Erős, Usvat - Bükszegi, Aubel

ÚTE:
    Szűcs - Sebők, Fehér, Szlezák - Pető, Kozma, Véber, Monye - Herczeg, Kovács Z., Tóth N.

Dobogós tétje volt a vasárnap esti Szőnyi úti összecsapásnak a BVSC és az ÚTE között. A győztest ugyanis a harmadik hely várta az NB I-es tabellán, az MTK szombati pontvesztése nyomán. Amellett a hazaiak a magyar bajnokságban immár nyolc fordulón át őrzött veretlenségükért is küzdöttek a Szőnyi úton.

Ahol heves vendégrohamokkal indult a találkozó, s már az első percben több ízben is veszélybe került a vasutasok kapuja. Először Kozma pazar szöktetését követően, amikor Pető a háló helyett az egyik védőbe lőtt közelről, majd szögletből Monye fejelt, Koszta nagy bravúrral ütötte ki a földről a bal felső sarok irányába pattanó labdát. Kovács Z., majd Pető újabb helyzete jelezte a hovatovább állandósuló újpesti fölényt. A 17. percben Kovács Z. szöktetéséből Herczeg a bal oldalon betört a 16-osra, már csak Kosztával állt szemben, ám okosan kivárt, míg középen érkezik a "feladó" Kovács Z., aki 8 m-ről biztosan gurított az elárvult kapuba (0-1). A 23. percben hozta az első BVSC lehetőséget: ekkor a 16-os magasságából oldalról Usvat lőtte rá szabadrúgásból a labdát, amelyet Szűcs a mezőnybe öklözött. A 35. percig várhattak a hazai szurkolók az újabb BVSC-helyzetre: ekkor Aubel senkitől sem zavartatva 18 m-ről lőhetett, a bombának szánt lövés azonban, mivel nem találta el jól a labdát, harmatos próbálkozássá silányult. Igaz, hogy ezután viszont már a vasutasok is vezettek néhány támadásszerű akciót, de eredmény nélkül.

A szünet után az 52. percben a villámléptű duó, Herczeg és Kovács Z. sokadik pompás "adok-kapok" játékát produkálta, ekkor előbbi a jobb oldalról valósággal rávarázsolta Kovács jobb lábára a labdát, a kapáslövés alig valamivel zúgott el a léc fölött. A folytatásban a vasutascsapat birtokolta többet a labdát, ám ez csak az első játékrészhez képest jelentett többletet, a mutatott futball minősége ugyanakkor nem sokat javult, és a ritkább újpesti kisérletek is rendre veszélyesebbnek bizonyult a hazaiakénál. A 67. percben például Véber szögletét követően Sebők csúsztatta tovább a labdát, Kovács Z. "csizmaszáras" lövése alig kerülte el Koszta kapuját. A 83. percben Erős 20 m-es lövege az Újpest kapusát tette próbára, de Szűcs Lajos a helyén volt. Az ellentámadás végén Herczeg és Kovács a szokásos szereposztásban keltett múló izgalmakat a hazaiak kapuja előtt, mert az eredmény sem ekkor, sem később már nem változott.

Bár a BVSC a szünet után nagyon igyekezett, jobb első félidejével korántsem érdemtelenül jutott hozzá mindhárom bajnoki ponthoz a vendégcsapat.