Ferencvárosi TC - Haladás-Milos 1 : 0 19:00

2019.02.16, 14:43
    Budapest, 1998. július 25., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Haladás-Milos 1-0 (1-0)
    Üllői út, 8441 néző (módosított nézőszám), V: Hanacsek
    gólszerző: Mátyus (31.)
    sárga lap: Fülöp (61.), Nagy N. (78.), illetve Kecskés (49.), Fehér (76.)
    csere: Szűcs helyett Vámosi (59.), Schultz helyett Kovács (71.), Kriston helyett Jagodics (72.), illetve Bonchis helyett Kecskés (46.), Bodor helyett Plókai (66.), Balassa helyett Vidóczy (85.)
    jók: Mátyus, Kriston, Nyilas, Fülöp, illetve Kovács, Fehér

FTC:
    Udvarácz - Telek - Szűcs, Mátyus - Kriston, Nyilas, Lendvai, Schultz, Nagy N. - Fülöp, Selimi

Haladás:
    Németh - Tóth - Varga, Zugor - Bonchis, Kovács, Balassa, Balog, Kocsis - Fehér, Bodor

A Ferencváros veszélyeztetett először. A 6. percben Kriston éles jobb oldali beadásából Selimi 12 méterről a felső lécre fejelte a labdát. Az első félidőben jelentős mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak a Haladás kapuja előtt. A 31. percben Nyilas ívelt be jobbról szögletet, Mátyus remekül mozdult a labdára, s 5 méterről védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába (1-0).

A szombathelyiek nem tudtak ritmust váltani, továbbra is defenzívnek bizonyultak. A 39. percben, szintén egy szögletrúgást követően, Fülöp fejesét hárította Németh, majd a félidő utolsó percében Nyilas kecsegtető helyzetből, 10 méterről kicsivel a kapu mellé lőtt.

Az 51. percben Kocsis 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

A 60. percben Nyilas cselezte ki szinte a teljes vendégvédelmet, de tiszta helyzetből, 8 méterről a kivetődő Németh kezébe lőtte a labdát. A vendég zöld-fehérek bátran, támadó szellemben játszottak, így élvezetes lett a mérkőzés, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a csatárok egyik kapunál sem.

A 84. percben Selimi leshelyzetből fejelt a Haladás kapujába. A 88. percben Fülöp a gólvonalon álló Németh kezébe fejelt 5 méterről.

A Ferencváros lelkes és időnként jó játékkal megérdemelt győzelmet aratott a szombathelyi csapat ellen.