Kispest-Honvéd FC - III. Kerület FC 2 : 0 19:00

2019.02.12, 11:10
    Budapest, 1998. szeptember 11., péntek (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 7. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - III. Kerület FC 2-0 (1-0)
    Bozsik-stadion, 3000 néző, V: Vad

gólszerzők: Gabala (34.), Kabát (63.)
    sárga lap: Szántó (40.), Borgulya (75.), Müller (78.), illetve Vincze G. (33.), Kecskés (40.)
    csere: Tarlue helyett Csábi (70.), Borgulya helyett Azoitei (79.), Szántó helyett Pintér (92.), illetve Wukovics helyett Cravero (60.), Sibaya helyett Vittitoe (63.), Kecskés helyett Kovács N. (75.)
    jók: Tarlue, Kabát, illetve Vincze G.

Kispest:
    Vezér - Plókai, Hungler, Müller, Gabala - Dubecz, Tarlue, Bánföldi, Szántó - Kabát, Borgulya

III. Kerület FC:
    Tóth I. - Varga - Gáspár, Tordai - Sibaya, Bencze, Vincze G., Kun, Kecskés - Lendvai P., Wukovics

Alacsony színvonalú első félidőt láthatott a Bozsik-stadionba kilátogató közönség. Az első helyzetre a 15. percig kellett várni. Ekkor a hazaiak csatára, Borgulya egy jobb oldali bedobást követően került helyzetbe, de három méterről, szemből a felső lécre perdítette a labdát.

A 34. perc meghozta a Honvéd vezető gólját. Egy bal oldali szabadrúgást követően a labda átszállt az óbudai védők fölött és az érkező Gabala két lépésről fejelt a kapu jobb oldalába (1-0).

Óbudai mezőnyfölénnyel kezdődött a második félidő, de a vendégcsapat nem tudott értékelhető helyzetet kidolgozni. A Kispest őrizte egygólos előnyét, majd a 63. percben, váratlanul növelte azt. Kabát lépett ki a lesre játszó óbudai védők közül és 14 méterről kilőtte Tóth Iván kapujának a bal alsó sarkát (2-0).

A vendégek vezetőedzője, Ralf Wilhems cserékkel próbálta frissíteni együttesét, de egy-két távoli lövésnél többre nem futott a III. Kerület játékosainak erejéből. A Kispest kétgólos előnye birtokában ellentámadásokkal kísérletezett, de előnyét már nem sikerült növelnie. Ennek ellenére a hazaiak megérdemelten jutottak a három bajnoki ponthoz.