Újpest FC - MTK Hungária 1 : 2 13:00

2019.01.23, 13:34
    Budapest, 1998. november 21. szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 16. fordulójában:

Újpest FC - MTK Hungária FC 1-2 (0-1)
    Megyeri út, 4000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Sebők (48.), illetve Preisinger (20.), Kenesei (88.)
    sárga lap: Kiskapusi (58.), Sebők (66.), Kovács (76.), Herczeg (76.), illetve Kenesei (25.), Madar (49.), Erős (73.)
    csere: Korsós helyett Eszenyi (61.), illetve Preisinger helyett Kincses (58.), Madar helyett Szekeres (77.)
    jók: Sebők, Pető, illetve Molnár, Halmai, Kenesei

ÚTE:
    Bíró - Sebők - Tamási, Kiskapusi - Kvasz, Pető, Fehér, Szlezák - Herczeg, Kovács, Korsós

MTK:
    Babos - Lőrincz - Molnár, Komlósi, Szamosi - Erős, Balaskó, Halmai, Madar - Kenesei, Preisinger

A mérkőzés első helyzete a 13. percben alakult ki, amikor Halmai 30 méteres átadásából Preisinger nyolc méterről az újpesti kapu keresztlécére fejelte labdát. A következő gólszerzési lehetőség is a vendégek előtt adódott, a 18. percben Kenesei 10 méteres lövését Bíró lábbal hárította. Az agilisabb MTK harmadik kísérlete eredménnyel zárult. Kenesei a védőkbe lőtt, majd a kipattanó labdát Preisinger elé gurította, aki az üres kapuba emelt (0-1).

Nagyobb iramra váltott az Újpest, többet támadtak a lila-fehérek. Előbb Korsós szabadrúgását, majd Herczeg két kedvező helyzetből meglőtt labdáját védte bravúrosan Babos. Mozgalmas perceket hozott az első játékrész befejező harmada. Az újpestiek játszottak enyhe mezőnyfölényben, de a vendégek sem mondtak le az ellentámadásokról.

A második félidő 30. másodpercében Korsós a találkozó addigi legnagyobb helyzetét hagyta ki, 8 méterről, balról az üresen maradt MTK kapujának oldalhálójába lőtt. A következő hazai támadás, a mérkőzés 48. percében már gólt hozott. Pető élesen lőtt be jobbról, az alapvonalról, a felfutó Sebők jól robbant a labdára, s középről, 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1-1).

Izgalmas csata folyt a pályán, a kőkeményre fagyott játéktéren valamennyi játékos önfeláldozóan, teljes erőbedobással küzdött, a kapuk azonban nem kerültek komolyabb veszélybe egészen a 88. percig. Ekkor az újpesti védelem hatalmas hibáját Kenesei használta ki, aki középről, 8 méterről talált a hazaiak kapujába (1-2).

Egy jóiramú, változatos összecsapáson az MTK szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet. A döntetlen talán igazságosabb lett volna.