MTK Hungária - Győri ETO FC 4 : 1 17:00

1. avatar: fgymat
    2019.01.24, 10:57
    SÁRGA LAP: Molnár Z. (Vayer felvágásáért) a 19., Korsós (Illés buktatásáért) a 21., Stark (Molnár Zoltánt buktatta) a 30., Somogyi (reklamálásért) a 38., Preisinger (reklamált és eldobta a labdát) a 65., Erős (Salagean megrúgásáért) a 73., Lakos (Keneseit buktatta) a 79. percben

Nemzeti Sport
    1998.11.29.

2019.01.23, 12:38
    Az MTI Lakos helyett Halmainak ad lapot.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1998. november 28., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 17. fordulójában:

MTK Hungária FC - Győri ETO FC 4-1 (2-0)
    Hungária krt., 5000 néző, V: Hajdó

gólszerzők: Erős (28.), Preisinger (38.), Kenesei (76.), Illés (81.), illetve Lazar (48.)
    sárga lap: Molnár (19.), Preisinger (64.), Erős (72.), Halmai (79.), illetve Korsós (21.), Stark (29.), Somogyi (39.)
    csere: Preisinger helyett Szekeres (65.), Kenesei helyett Kozma (85.), illetve Vayer helyett Lázár (56.), Fodor helyett Balla (85.)
    jók: Erős, Preisinger, Kenesei, Illés, illetve Somogyi, Vayer

MTK:
    Babos - Lőrincz - Molnár Z., Komlósi, Szamosi - Erős, Halmai, Illés, Balaskó - Preisinger, Kenesei

Győr:
    Molnár L. - Stark, Lakos, Korsós - Salagean, Somogyi, Csiszár, Mracskó - Vayer, Szarvas, Fodor

A találkozó előtt az MTK Hungária FC vezetői köszöntötték 70. születésnapja alkalmából Sándor Károlyt, az egykori 75-szörös válogatott labdarúgót, aki az ünneplés után elvégezte a mérkőzés kezdőrúgását.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, miután mindkét csapat nyílt támadó futballal vetette magát a küzdelembe. Az első gólhelyzetre csak a 8. percig kellett várni, amikor az MTK-ból Illés és Erős egyszer-egyszer, majd Kenesei kétszer lőtt kapura, de a labda mindannyiszor lepattant a betömörülő védőkről.

A 28. percben megszerezte a vezetést az MTK: Preisinger 15 méterről lőtt kapura, de a labda a védőkről Erős Károly elé pattant, aki állítgatás nélkül a tizenhatos vonaláról a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

Tíz perccel később ritkán látható szép góllal növelte előnyét az MTK: Preisinger 28 méterről, kapásból lőtt a léc alá a labdát (2-0).

A második félidő első tíz perce eseménytelen mezőnyjátékkal telt, majd az 58. percben szépítettek a vendég győriek. Somogyi 20 méteres szabadrúgása után Babosról kipattant a labda, és az érkező Lázár 5 méterről a hálóba lőtt (2-1). A gól után eldurvult a mérkőzés, a csapatok a játék helyett egymás rugdosásával voltak elfoglalva.

A 78. percben Erős 14 méterről lőhetett kapura, de a megpattant labdát Korsós a gólvonalról még ki tudta rúgni, de éppen Kenesei elé, aki 5 méterről a hálóba helyezett (3-1).

Úgy tűnt, a harmadik góllal eldőlt a mérkőzés, de három perc múlva Illés Béla biztossá tette a hazai sikert 7 méterről szerzett bombagóljával (4-1).

Az MTK megérdemelten nyerte a nagy iramú mérkőzést, mely helyenként a jó játékról, helyenként a durvaságról marad emlékezetes. A kék-fehérek győzelmükkel hatpontos előnnyel zárják az őszi idényt.