Újpest FC - Győri ETO FC 1 : 2 16:35

2019.01.15, 18:57
    Budapest, 1999. április 3., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójában:

Újpest FC - Győri ETO FC 1-2 (0-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Urbán (82.), illetve Balla (52.), Csiszár (54.)
    kiállítva: Szekeres (91.)
    sárga lap: Szanyó (28.), illetve Somogyi (11.)

ÚTE:
    Bíró - Urbán - Jenei, Szekeres, Szlezák - Pető, Szanyó (Herczeg, 55.), Fehér (Kovács B., 66.), Tóth N. - Korsós A., Kovács Z. (Kopunovics, 66.)

Győr:
    Molnár - Lakos - Korsós Gy., Stark - Bognár, Csiszár, Somogyi, Zahorán - Baumgartner (Szarvas, 73.), Balla (Oross, 81.), Vayer

A találkozó 5 perces késéssel kezdődött. Az újpesti labdarúgók figyelemfelkeltésnek szánták az öltözőfolyosón maradást a klub katasztrófális anyagi helyzete és elmaradt bérük miatt.

4. perc: Tóth N. szerzett labdát a győri térfél közepén, remekül ugratta ki Kovács Z.-t, aki senkitől sem zavartatva a kilépő Molnárba lőtt.
    30. perc: Tóth N. jobboldali szöglete után az előrehúzódó Pető a kapu torkából fölé fejelt.
    48. perc: Korsós A. 7 m-ről nagy erővel fölé lőtt.
    52. perc: Baumgartner nyargalt el a jobb oldalon, középre adott, a bal kapufánál álló Bíró kapus éppen az érkező Balla fejére ütötte a labdát, a győri csatárnak nem volt nehéz dolga az árván maradt kapuba fejelni (0-1).
    54. perc: Balla indította Csiszárt, aki a védők között egyedül lépett ki, majd a vetődő Bíró mellett a bal alsó sarokba gurított (0-2).
    58. perc: Korsós A. passzolt a lendülettel érkező Kovács Z. elé, de Molnár nagy bravúrral fölé ütötte a labdát.
    82. perc: Szlezák végzett el partdobást a bal oldalon, a 16-os sarkánál Szekeres megcsúsztatta a labdát, a hosszúsaroknál üresen érkező Urbán a felső léc segítségével lőtt gólt (1-2).
    91. perc: Az egyedül kiugró Szarvast Szekeres hátulról lerántotta, így az újpesti játékos megérdemelten piros lapot kapott.

A második félidőben az elsőhöz képest fokozódott a tempó, a győriek két gyors góllal gyakorlatilag eldöntötték a 3 pont sorsát. Győzelmük megérdemelt.