Ferencvárosi TC - Budapesti VSC-Zugló FC 1 : 0 19:00

2019.01.14, 13:18
    Budapest, 1999. április 7., szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 23. fordulójában:

Ferencvárosi TC - BVSC-Zugló FC 1-0 (1-0)
    Üllői út, 6493 néző (javított nézőszám), V: Arany

gólszerző: Vámosi (40.)
    sárga lap: Usvat (74.)
    csere: Bócz helyett Kovács B. (60.), Füzi helyett Bjelics (72.), Kulcsár helyett Eszenyi (84.), illetve Forrai helyett Pomper (a szünetben) Potemkin helyett Bozsik (68.), Csillag helyett Polonkai (75.)

Ferencváros:
    Udvarácz - Telek - Vámosi, Mátyus - Nyilas, Lendvai, Bócz, Szűcs, Füzi - Kulcsár, Szabics

BVSC-Zugló:
    Rott - Bérczi - Balog, Bondarenko - Rósa D., Csillag, Forrai, Détári, Djordje, Usvat - Potemkin

2. perc: Füzi a baloldalról beadott, Szabics 6 méterről kapura fejelt, Rott óriási bravúrral védett.
    20. perc: Előbb Kulcsár lőtt 18 méterről a kapu jobb oldala mellé, majd Nyilas baloldali szöglete után Mátyus fejelt mellé.
    32. perc: Mátyus 18 méterről lövésre vállalkozott, és a kapu jobb oldala mellé talált.
    40. perc: Ferencvárosi támadás végén Kulcsár az ötös sarkáról visszagurított, Vámosi pedig 11 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0).
    70. perc: Kovács B. ugratta ki a jobboldalon Kulcsárt, Rott azonban jól jött ki és mentett.
    71. perc: Szabics cselezgetett a 16-oson belül, majd 11 méterről fölé lőtt.
    90. perc: Pomper a baloldalon betört a 16-oson belülre, de ott a ferencvárosi védők gyűrűjében elügyetlenkedte a helyzetet.

A gyenge színvonalú mérkőzésen kevés gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok, a Ferencváros kicsivel jobb volt ellenfelénél, így megérdemelte az egygólos győzelmet.