Ferencvárosi TC - Újpest FC 1 : 0 16:35

2019.01.01, 11:12
    Budapest, 1999. április 17., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 25. fordulójában:

Ferencvárosi TC - Újpest FC 1-0 (0-0)
    Üllői út, 9868 néző, V: Piller

gólszerzők: Mátyus (65.)
    kiállítva: Vámosi (79.), Jagodics (92.), illetve Tamási (13.)
    sárga lap: Kriston (2.), Vámosi (12., 79.), Szűcs (67.), illetve Szanyó (40.), Fehér (77.)

Ferencváros:
    Vámos - Telek - Vámosi, Mátyus - Kriston (Schultz, 40., Jagodics, 68.), Lendvai, Kovács B., Szűcs, Füzi - Kulcsár, Szabics (Selimi, 60.)

Újpest:
    Bíró - Tamási - Fehér, Szekeres - Kovács Balázs, Pető (Kopunovics, 75.), Szanyó (Kovács Z., 78.), Szlezák, Tóth N. - Herczeg (Kiskapusi, 40.), Korsós

13-14. perc: Kulcsár futott Bíró kapus felé, a kaputól 18 méterre Tamási buktatta, Piller játékvezető kiállította az újpesti védőt. Az ígéretes szabadrúgást a sértett végezte el, de a vendégkapus hárította a lövést.
    15. perc: Szűcs célozta meg a kaput 20 méterről, Bíró ismét védett.
    17. perc: Kulcsár újabb, 17 méteres szabadrúgása alig szállt az újpesti kapu fölé.
    61. perc: Schultz jobb oldali szöglete után Vámosi 7 méterről Bíróba fejelt.
    65. perc: Kovács B. bal oldali szabadrúgásból átívelt a 16-os túloldalára, Kulcsár visszafejelte a labdát, Mátyus 5 méterről a hálóba helyezett (1-0).
    70. perc: Szekeres 11 méterről, középről lőtt, Vámos hárított.
    79. perc: Vámosi szabálytalankodott a bal oldalon felfutó Tóth Norberttel szemben, Piller játékvezető felmutatta a második sárga, majd a piros lapot a ferencvárosi játékosnak.
    92. perc: Piller játékvezető Jagodicsot is kiállította.
    95. perc: Tóth Norbert erős közeli lövését védte Vámos.

A mérkőzés nagy részében emberelőnyben játszó Ferencváros egygólos győzelme megérdemelt, mivel az újpestieknek jóval kevesebb gólhelyzetük volt.