hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
  3. nzs.si: 5.000
  4. MTI: 5.300

1. avatar: fgymat
    2013.05.28, 20:40
    Muraszombat, 2003. augusztus 20., szerda (MTI) - Egy órával a muraszombati Szlovénia-Magyarország barátságos labdarúgó-mérkőzés kezdete előtt gyülekeznek a szurkolók a Fazanerija-stadionban.

A magyar labdarúgó-válogatott másfél órával a kezdés előtt
    hagyta el a szállodáját, s kelt útra a Fazanerija-stadionba.

(folyt. köv.)
    A két együttes az osztrák Wolfgang Sowa játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban lépett pályára:

-----------------------------------

Muraszombat, 5300 néző, V: Wolfgang Sowa (osztrák)

gólszerző: Sukalo (3.)

sárga lap: Zahovic (30.)

Szlovénia:

----------

Király Gábor - Lipcsei Péter, Dragóner Attila, Juhár Tamás -
    Fehér Csaba, Dárdai Pál, Lisztes Krisztián, Lőw Zsolt - Kenesei

3. perc: Zahovic jobb oldali szabadrúgását követően Knavs fejelt
    kapura, a labda Sukalón irányt változtatva gurult a gólvonal mögé
    (1-0).

29. perc: Fehér bedobása után Lisztes visszapasszolta a labdát
    az érkező Dárdainak, a középpályás 22 m-es lövését Simeunovic a
    levegőben úszva ütötte ki.

36. perc: Lőw a bal oldalon futott el, az alapvonal közeléből
    középre emelt, Szabics 9 m-ről lőtt, a hazai kapus nagy bravúrral és
    szerencsével, lábbal mentett.

40. perc: Acimovic 28 m-es szabadrúgását Király ütötte szögletre.

A szerencsés körülmények között megszerzett vezetés után a
    hazaiak játéka Zahovicra épült, a ballábas csatár azonban rendkívül
    flegmán futballozott, elszórta a labdákat. Az első negyedóra után a
    magyar együttes került fölénybe, kétszer is egyenlíthetett volna, de
    a hazai kapus bravúrjai megakadályozták ezt.

Szlovénia-Magyarország 2-1 (1-0)

--------------------------------

gólszerzők: Sukalo (3.), Cimirotic (75.), illetve Fehér M. (92.)

-----------

54. perc: Szabics egyedül ugrott ki Gera indítása után, de 12
    m-ről nem tudta elrúgni a labdát a szlovén kapus mellett.

70. perc: a végig nagyképűen és pontatlanul játszó Zahovic a
    félpálya közelében felrúgta Dárdait, amiért megkapta második sárga
    lapját, s a játékvezető kiállította.

72. perc: Cimirotic kevergetett a 16-osnál, majd a kiugró Cehhez
    passzolt, aki nagy helyzetből mellé lőtt.

75. perc: Ceh kiugratta Cimiroticot, aki Dragóner
    díszkíséretében 12 m-ről nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt (2-0).

86. perc: Gera középen megindult, egy lövőcsel után a teljesen
    üresen álló Fehér Miklóshoz passzolt, aki hatalmas helyzetben
    erőtlenül a kapus kezébe lőtt.

92. perc: Lisztes bal oldali szögletét követően Fehér Miklós a
    kapust megelőzve közelről csúsztatott a hálóba (2-1).

szolgálta a felkészülésünket a lettek elleni Eb-selejtezőre. Kezd
    összeállni a csapat, amely helytállhat azon a találkozón.

vereség.

2010.09.22, 18:52 (szerk.: 2014.03.15, 09:32)
    Gellei Imre szövetségi kapitány kijelölte a Szlovénia ellen készülő válogatott keretet. A két válogatott augusztus huszadikán, öt órától találkozik egymással a határtól harminc kilométerre lévő, Muraszombatban.
    Az összecsapást a Magyar Televízió él?ben közvetíti.
    Kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Végh Zoltán (MTK Hungária)

Védők: Bódog Tamás (FSV Mainz), Dragóner Attila (Ferencváros), Fehér Csaba (NAC Breda), Juhár Tamás (Újpest FC), Lőw Zsolt (Energie Cottbus), Szekeres Tamás (Debreceni VSC), Urbán Flórián (Újpest FC)

Középpályások: Böőr Zoltán (Debreceni VSC), Dárdai Pál (Hertha BSC), Füzi Ákos dr. (MTK Hungária) Gera Zoltán (Ferencváros), Lendvai Miklós (Charleroi), Lipcsei Péter (Ferencváros), Lisztes Krisztián (Werder Bremen)

Csatárok: Fehér Miklós (Benfica), Kenesei Krisztián (Zalaegerszegi TE), Kovács Zoltán (Újpest FC), Szabics Imre (Stuttgart)

Biztonsági tartalékok: Babos Gábor (NAC Breda), Farkas Balázs (Újpest FC), Miriuta László (Győri ETO), Zavadszky Gábor (MTK Hungária).

3. avatar: fgymat
    2009.05.27, 21:53
    Mindkét csapat a további Európa-bajnoki selejtezőkre akart felkészülni ennek a mérkőzésnek a segítségével. A vendéglátók eredményeik alapján esélyesebbek voltak, de legutóbbi eredményeink nekünk is adtak okot a bizakodásra. Majdnem napra pontosan öt éve, Magyarországon mi győztünk 2-1-re ( https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/989 ). Csak ugyanezt kellene megismételni idegenben is.

Alig kezdődött el a mérkőzés és az első feljegyezni való a hazaiak gólja volt. Jobbról, szabadrúgásból csavarodott középre a labda. Knavs a kapunktól tizenkét méterre fejjel csúsztatta a sarok felé a labdát. Király rajta volt, csakhogy a labda Sukalo kezének vágódott, irányt változtatott és a becsapott kapus tehetetlenül nézhette amint begurul a kapuba. A gól érvényes Sukalo nem tehetett a kezezésről, ahogy a gólról sem. Az természetesen így is kérdés marad, mit csinált az egész akció alatt a védelem? Kiegyenlített, de nem valami magas színvonalú küzdelem alakult ki. Sőt, a félidő nagy részében némi fölényben játszottunk. Még úgy is, hogy húsz perc is eltelt az első valamire való helyzetünkig, de azután többször is csak kicsin múlott az egyenlítés. A félidő hajrájában viszont a hazaiaknak volt kapusbravúrt igénylő próbálkozásuk. Talán a szlovének visszafogottságát a gyorsan megszerzett vezető góljuk is magyarázta.
    A második félidőben az első tíz percben előbb a szlovének lövését kellett kitornásznia kapusunknak, majd egy perc múlva nekünk volt nagy helyzetünk. De Szabicsnak a tizenöt méterről leadott lövést nem sikerült kellően irányítania így a kapu közepén tartózkodó Simenuovic zsákmánya lett. Még húsz perc volt hátra, amikor a hazaiak kulcsembere Zahovic elveszítette a fejét és beletalpalt Dárdaiba. Mivel már volt egy sárga lapja így el kellett hagynia a játékteret. Már a mérkőzés alatt volt olyan érzése az embernek, hogy Zahovic ezen a találkozón inkább gátolja, mint segíti csatát. Kiállítása után ez az érzés igazolódni látszott. A szlovén csapaton ugyanis nem lehetett észrevenni, hogy tíz emberre fogyatkoztak, sőt mintha felszabadultabban játszottak volna. Az eset után szinte azonnal gólhelyzetet dolgoztak ki és csak öt perc kellett, hogy növeljék is előnyüket. A jobb oldalon Cimirotic kapott labdát és tizenhárom méterről éles szögből, szorongatott helyzetben is remekül lőtt a hosszú sarokba. A találkozó végére feljött a magyar válogatott, de a szépítő gólra már csak a hosszabbításban került sor. Lisztes baloldalról rúgott szögletet. A labdát az üresen hagyott Fehér Miklós három méterről fejelte a kapuba.

Bár a nemzetközi összehasonlításokban a hazai csapatot jobbnak tartják, most mégis bosszankodhattunk a vereség miatt, hiszen lehetőségünk több volt, mint nekik. A kapitány szerint a találkozó még így is remekül szolgálta a három hét múlva következő, Lettország elleni selejtezőre való felkészülést.

mafoci

4. avatar: fgymat
    2009.03.01, 21:16
    Mestermérleg

Bojan Prasnikar: Ez a barátságos mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket az Izrael elleni Eb-selejtezőre. Örülök, hogy sportszerű mérkőzésen sikerült nyernünk, és bár a játékban voltak hibáink, ezt a következő időszakban megpróbáljuk kijavítani. A magyarok azt nyújtották, amit vártunk tőlük.

Gellei Imre: Gratulálok ellenfelünknek a győzelméhez, jól tudtuk, hogy fejlett futballkultúrájú országba érkezünk, amelynek remek válogatottja van. A célunk, hogy felzárkózzunk mostani ellenfelünkhöz, s mi is kijussunk az Európa-bajnokságra. Nyugodt szívvel mondhatom, a találkozóval célunkat elértük.