Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Kispest-Honvéd FC 2 : 0 20:00

2018.09.01, 14:04 (szerk.: 2018.09.13, 16:55)
    Az MTI és a Nemzeti Sport szerint Sebők is kapott lapot.

2018.09.01, 14:04
    Zalaegerszeg, 1999. augusztus 27., péntek (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Zalahús ZTE FC - Kispest-Honvéd FC 2-0 (1-0)

Zalaegerszeg, 7000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Szabó II. (44.), Ferenczi (78.)
    kiállítva: Váczi (44.)
    sárga lap: Sebők (12.), illetve Szekeres (54.)
    csere: Szabó II. helyett Nagy L. (52.), Arany helyett Ferenczi (73.), Babati helyett Gaál (86.), illetve Domokos helyett Fehér (46.), Borgulya helyett Hercegfalvi (52.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I., Filó - Bonchis, Balog, Csóka, Szabó II., Babati - Sebők, Arany

Kispest:
    Vezér - Plókai, Szekér, Medgyesi - Szekeres, Dubecz, Téger, Füzi K. - Váczi - Domokos, Borgulya

4. perc: Sebők iramodott meg a balösszekötő helyén, de 27 m-ről a kifutó Vezér fölött a léc fölé emelt.
    8. perc: Arany fordult le védőjéről a 16-oson belül, de fordulásból leadott lövését biztosan fogta Vezér. A másik oldalon Borgulya éles szögből, 8 m-ről gyengén lőtt, Vlaszák biztosan védett.
    14. perc: Bonchis 17 m-es lövését ütötte szögletre Vezér.
    16. perc: Sebők 12 m-ről, kapásból óriási helyzetben mellé lőtt.
    20. perc: Váczi lépett ki egyedül a zalaegerszegi védők közül, de a 16-oson belül beérték és szerelték.
    28. perc: Sebők 27 m-ről bombázott a bal sarok mellé.
    32. perc: Ismét a ZTE válogatott csatára cselezte be magát a 16-oson belülre, de 14 m-ről a bal sarok mellé helyezett.
    38. perc: A védőkről levágódott labdát Medgyesi 12 m-ről alig lőtte a bal sarok mellé.
    44. perc: A Kispest-Honvéd 16-osán belül az egyik fővárosi védő, Plókai kézzel ütött a labdába, a játékvezető az asszisztense megkérdezése után tizenegyest ítélt, majd a reklamáló Váczit kiállította. A büntetőt Szabó II. a balra vetődő Vezér mellett a kapu közepébe lőtte (1-0).
    49. perc: Fehér lépett ki a védők közül, de 12 m-ről fölé lőtt.
    55. perc: Bonchis beadását Arany 7 m-ről a léc fölé fejelte.
    66. perc: Sebők 12 m-ről fölé lőtt.
    75. perc: Fehér 14 m-ről, óriási helyzetből a kapu fölé bombázott.
    78. perc: Babati beadását Ferenczi 8 m-ről, védhetetlenül fejelte a jobb felső sarokba (2-0).

A hazai csapat végig uralta a játékot, bár a második félidőben visszavett a tempóból, teljesen megérdemelten győzte le a kapura kevés veszélyt jelentő Kispest-Honvédot.