Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Dunaferr SE 1 : 4 17:00

2017.11.13, 13:16
    Zalaegerszeg, 2000. április 29. szombat (tud.) - Labdarúgó PNB, 29. fordulójában:

Zalahús ZTE FC-Dunaferr SE 1-4 (1-1)
    Zalaegerszeg, 3500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Sebők (22.), illetve Tököli (9.), Lengyel (74.), Zavadszky (85., 90.)
    sárga lap: Sebők (23.), Kocsárdi (39.), illetve Kiss (37.), Nicsenko (57.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I. (Szőke 71.), Strasser, Gaál - Szabó Cs., Bonchis, Balog, Róth (Bunc 71.) - Sebők, Győri (Csóka 46.)

Dunaferr SE:
    Rabóczki - Molnár (Kóczián 62.), Salamon, Éger, Kiss - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel, Rósa - Orosz (Nicsenko 56.), Tököli

7. perc: Orosz ugratta ki Tökölit, az ő 7 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte.
    9. perc: Lengyel előreívelését elnézték a hazai védők, a labda Tököli elé került, aki közelről az üres kapuba gurított (0-1).
    23. perc: Rabóczki kapus Róth elé passzolta a labdát, akinek visszagurítását Sebők 12 m-ről a jobb sarokba lőtte (1-1).
    39. perc: Vlaszák a kapujából messze kifutva tisztázott Tököli elől.
    41. perc: Zavadszky jobboldali szabadrúgása után Lengyel 5 m-ről fejelte a labdát a bal kapufa mellé.
    74. perc: Rósa beadását Lengyel három lépésről fejelte a kapuba (1-2).
    85. perc: Nicsenko ugratta ki Zavadszkyt, aki 10 m-ről a bal felső sarokba lőtt (1-3).
    90. perc: Zavadszky lépett ki a lesre játszó egerszegi védők közül és a kifutó Vlaszák mellett a kapuba emelt (1-4).

A ZTE hosszú ideig egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek, de a hajrában döntött a Dunaferr nagyobb tudása.